Nötr ile toprak arasındaki gerilimi düşürmek için ne yapılır?

Yani bilindik seyler var zaten seninde bildigin gibi..topraklamayi guclendirmek, notr kesitini artirmak, tesisattaki yukleri bir nebze dengeli hale getirmeye calismak gibi..yani o kadar masraf yapip o degerleri tutturamayan cok meslektasimiz var..ben de dahil)..bizim serverlarda da iki tane power supply yandi..adamlar geldi hemen notr toprak voltajina.baktilar 1,8 volt:)..vay efendim 1,5 volttan fazla olmayacakmis..hic bir kontrol yapmadan direk sana topu atip kenara cikiyorlar..ole bir sey yok..neyse kolay gelsin ksrdesim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba
sen servisin dediğini boşver aynı sıkıntı bendede oldu adama direkt dedimki tamam o zaman
ver projeyi yapıyım olmadı madem bu kadar profosyenelsiniz bu olayı yapabiliyorsunuz buyrun verin teklifinizi yapın.
firmaya mail attım biz bu işi yapamıyoruz sizin servis ekip üyeleri yapabildiklerini söylediler bu konuyla ilgili teklifinizi ivedikle bekliyorum.
absolit bir teklif geldi (12 bin dolar)
bende teklifi onaylamadan altına yazdım eğer istenilen değerler sürekli sabit olmadığı taktirde firmamıza yapılan işin bedelinin 5 katı tazminat ödemeyi taahüt eder.
faksladım hemen geri döndüler teklif iptal ettiler
alın size çözüm.
işi bilğinizi her zaman karşı tarafa göstereceksiniz.

merhaba
sen servisin dediğini boşver aynı sıkıntı bendede oldu adama direkt dedimki tamam o zaman
ver projeyi yapıyım olmadı madem bu kadar profosyenelsiniz bu olayı yapabiliyorsunuz buyrun verin teklifinizi yapın.
firmaya mail attım biz bu işi yapamıyoruz sizin servis ekip üyeleri yapabildiklerini söylediler bu konuyla ilgili teklifinizi ivedikle bekliyorum.
absolit bir teklif geldi (12 bin dolar)
bende teklifi onaylamadan altına yazdım eğer istenilen değerler sürekli sabit olmadığı taktirde firmamıza yapılan işin bedelinin 5 katı tazminat ödemeyi taahüt eder.
faksladım hemen geri döndüler teklif iptal ettiler
alın size çözüm.
işi bilğinizi her zaman karşı tarafa göstereceksiniz.
teşekkürler abi bu yönden de hiç aklıma gelmemişti

Sn. İsmail s. , yabancı menşeili bilhassa laboratuvar ve tıbbi cihazlarda bu nötr toprak arası gerilim 1 volt, 1,5 volt olarak talep ediliyor. O ülkelerdeki Şebeke tipi ve topraklama sistemi farklı olduğu için, nötr toprak arası gerilim sıfır veya 1 volt olabilir, mümkündür. Ancak ülkemiz ve ülkemizle aynı şebeke koşullarında bu mümkün değil.Yaşanan sıkıntının kaynağı yarım yamalak tercümelerle ilgili teknik servislerin konuyada tam hakim olamadıkları ve bu nedenle böyle bir şey istediklerini düşünüyorum. İstedikleri sağlansa bile ne işe yarayacak veya yaramayacak hiç bir fikirleri olmuyor. Ama bol keseden yalan savurmayı iyi biliyorlar. by_ceryancının yaşadığı olay gibi.
Sn.İsmail s.,adamların ağzına meme vermek için nötr toprak arasını saç kılı kadar ince ve kısa bir tel ile irtibatlayıp sıfırlama yapabilirsin. Bu işlemi kaçak akım ve yangın koruma rölelerinden önceki bir bölümde yaparsın yoksa onları tutturamazsın.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri