Myo Meslek Seçimi

ben koü gebze myo(şimdi hereke borusan kampüsüne taşındı) mekatronik bölümü 2.sınıf öğrencisiyim.bölüm zor bitirebilmek daha da zor 2009 girişlilerden geçen yıl 5 kişi mezun verebildi okul.Ama mezun olduğunda hocalar referans oluyor ve askerlik şartı aranmadan işe başluyorsun.İnanırmsınız geçen gün hocanın odasına bir konu üzerine gitmiştim bir işveren de oradaydı hocadan öğrenci istiyordu adam resmen yalvarıyordu işte o zaman öğreendim ki okumuş olduğum bölüm piyasada ne kadar tutulabiliyormuş.Fakat şu bir gerçek ne okursan oku kendini geliştir ve dil(İngilizce)yi iyi öğren..Şu an KOÜ öğrencileri BOLOGNA süreci kapsamında mezun olduğunda uluslar arası çalışma sertikası verilecek.

mekatronık de guzel fakat çok zor old. için dusunmuyorum dığer yazdıgıım mesleklerle ılgılı ne dıyosun?

kontrol otomasyon derim..mekatroniğe yakın olmasından dolayı..ama şunu söyleyim iyi bir okul bul bu eğitimi alıcaksan piyada otomasyon eğitimi verip çocuklara plc i sadece teoride bırakan çok okul var iyi araştır...mesala bilizim kulları(kocaeli myo) genellikle tavsiye etmiyorlar ama genede bileme aratır

tesekkurler baska onerılerı olan

bu bölümlerin hepsi güzel dostum ben Kontrol Ve Otomasyn Teknolojisi okuyorum para kazanmak istiyorsan Biyomedikal Cihazlarda iyi para var diyor okuyan arkadaşlar ama Uçak teknolojiside güzel tabi Türkiye kendi uçagını üretirse,Otomativ Sektörüde geniş bir sektör.
Kendi Bölümüm diye söylemiyorum bizim işte güzeldir,eglenceli seversen,Kontrol ve otomasyon okursan çok geniş bir iş alanı var kendini ne üzerine geliştirirsen. PLC-PID-Scada-PİC-Fabrikalarda Teknikerde olabilirsin,DGS düşünüyorsan Bizimbölümden Makina Mühendisligine falanda geçiş var tabi DGSiçin çok iyi çalışman lazım.
İyi Düşün İyi Karar ver pişan olma sonra,Son Pişmanlık Fayda etmez :)

Birinci sırada yabancı dil derim
İkinci sırada - farketmez
Yabancı dilin önemini anlamışsındır
endustrial elektrik elektronik ve otomasyon mezunuyum
bana en çok yardımı bildiğim yabancı diller sağılıyor.
Parayı da onlar kazandırıyor :)

Saygılarımla.

Parayı kazandıran meslek değildir, parayı kazandıran bilgi ve kişiliktir.
Televizyondaki Ajdar gibi ne mühendisler çıkıyo piyasaya bir bilseniz.
Birde maddiyat yüzünden okuyamamış ne dehalar var, kenarda kalmış amerikayı yeniden keşfetmeye çalışan.
Burada meslek önermek bence biraz saçma olur. Mishal herkez elektronikçi olsa gerikalan işleri kim yapacak.
Hiç kimse geleceğini belirleyemez, kaderde ne varsa o yaşanır. Belkide bu mesleği yapamiycaksın, bu yolda biz çok şehit verdik.
Seçim yapmanın en güzel yolu, hiçbirşey düşünmeden gönlünün götürdüğü yere gitmektir.

Biyomedıkal cihaz tek.-otomotiv tek.-uçak tekn.- kontrol ve otomasyon tek. sirasiyla
maas emeginin degerini nekadara satacagin sana bagli.
ogrenme :egitim ve tecrube %50/50-%30/70-%70/30-%20/80
engelceli meslek orani)) %100-%100-%100-%100
yerinde olsam otomasyonu tek gecerim..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri