Mutfak tesisatı ile ilgili yardım

Merhaba arkadaşlar hayırlı aksamlar, mutfak için sıva üstü tesisat yapacağım da söyle bir sorum olacak sizlere;
buattan 3x1,5mm nyaf kablo alacağım ve sıva üstü buatı mutfak dolabı üzerine monte edip oradan dağıtacağım
yani şu şekilde;
Bir hat bulaşık makinesine 3x1,5mm nyaf bulaşık makinesi ısıtmadayken çektiği maks akım 8A civarı
Bir hat Fırın ve Ocak için ikili priz olarak inecek 3x1,5mm fırın maks akım 9-10A civarı ocak zaten çakmak çalışması için elektrik alıyor
Bir hat ise Aspiratör için inecek aspiratör de çok az bir akım çekiyor bildiğim kadarıyla.
Fakat benim kafamı şu kurcalıyor, bir taraftan fırında yemek pişerken bir tarafta da bulaşık yıkanması da gerekecek elbet bu benim sıva üstü buatıma cekeceğim hat 3x1,5mm antigron mu olmalı yoksa 2.5mm antigron mu ve yahutta 3x1,5mm nyaf kablo bu sistemi rahatça taşır mı ? cevaplarınızı bekliyorum elektrikçi arkadaşlarım :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Özellikle fırın için 2.5 mm kesite dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Sonuçta priz linyesi için belirlenmiş bir kesit var.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri