Multimetre yanlış bağlama

V ile mA arası

Aynı mesaja ekleyemedim resmi.
C%20my62.jpeg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bende şu ucuz 20-25 tl. olanlardan aldım uzun zaman önce ilk aldığımda herşeyi ölçtüm ac dahil, sıkıntı yoktu gayet güzel ölçümler veriyordu. Geçenlerde prizden ac ölçmeye kalktım hiç bir değer okumadı. Diğer ölçümleri test ettim, dc, ohm, amper, kısa devre hepsinin doğru değerler verdiğine eminim yalnız cihaz ac ölçümü yapmıyor. Sıkıntı ne olabilir.

Ölçü yapmaktan gaye,güvenilir bir değer tes-
bit ederek bu değere göre doğru yorumla so-
nuca ulaşmaktır.Bulunması gereken asgari
özellik RMS ölçüm yapıyor olmasıdır.Ucuz
aletler,kullanım esnasında tehlike saçması
bir yana yanlış sonuç vererek yanlış yönlen-
dirmelerede sebep olurlar.Arızalanmış ! hiç-
bir ölçü aletinin,kendi servisi dışında tamiride
düşünülmemelidir.Sizin ölçü aletinin,ömrü
o kadarmış deyip ! atılmasında yarar var.Kur-
tarmayı denemek bakımından,içinde sigorta-
sı varsa bakın,aynı akım değeri ile değiştir-
meyi deneyin.

unit ut 98x true rms ile bu akşam amper ölcerken probu değişmeyi unutmuşum bi baktım kıvılcım b25 sigortalar attı ölçü aletinin 20a sigortaları sağlam (meraklıları cevap olsun diye yazmak istedim )

Son düzenleme:
Sigortası atardı ve zarar görmüşse yanlış ölçer veya akım ölçemez.

Geçmiş olsun.Ölçü sagolun

Geçmiş olsun.Ölçü aletinin durumu ?
sağolun bir sıkıntı yok dc av voltaj dogru ncv çalışıyor diyot frekans dogru (köprüden sonra 100 hz) amper 700 watlik taslamada denedim baslangicta 4a cekti sonra 1.8 a civarı (boşta ) bence sorunsuz sigortaları da söktüm sağlam herhalde akşam saatiydi tv buzdolabı falan calisiyordu o yüzden evdeki sigorta kurtardı multimetreyi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri