Multimetre tavsiyesi

FLUKE lerın fiyatı enaz 250 tl den başlıyor 40 yıllık elektronikçiyim eğer yaptığın hassaslık gerektırıyorsa fluke den şaşma günde bir sefer veya iki sefer kullanıyorsan kı bukadar seyrek kullanıcı bence değmez alet iş yapar el övunur derler ama ben oyle düşünmüyorum 25-30 tl lık avometrelerde yerı geldığınde flukeyı aratmıyor ben kullanıyormuyum hayır 40 tl ye almıştım onu kullanıyorum analoğ standart marka ölçü aletım var elımden düşürmem pili bıttığınde ödüm kopuyor arızamı yaptı dıye oyle alıştımkı ibrenın kımıldaması bana ölçme değerını verıyor

FLUKE lerın fiyatı enaz 250 tl den başlıyor 40 yıllık elektronikçiyim eğer yaptığın hassaslık gerektırıyorsa fluke den şaşma günde bir sefer veya iki sefer kullanıyorsan kı bukadar seyrek kullanıcı bence değmez alet iş yapar el övunur derler ama ben oyle düşünmüyorum 25-30 tl lık avometrelerde yerı geldığınde flukeyı aratmıyor ben kullanıyormuyum hayır 40 tl ye almıştım onu kullanıyorum analoğ standart marka ölçü aletım var elımden düşürmem pili bıttığınde ödüm kopuyor arızamı yaptı dıye oyle alıştımkı ibrenın kımıldaması bana ölçme değerını verıyor

Tekin126 ustama katılıyorum. Çok ince işlere tabiki de bir şey diyemem. Aynı zamanda bu meslek de benim değil. Yalnız sunu söylemek isterim. DT830 aldım 10 TL'ye. Buzzer, ohm ve DCA ve ACV kademesinde birçok ölçüm yaptım. Ama beni hiç yanıltmadı şimdilik. Şimdilik çok memnunum. Hatta dikkat ettim [MENTION=83845]by lent[/MENTION] ustamızda yılların elektronikçisi. Onda da bu marka multimetre var.:D Hatta gecenlerde paylaşmıştı ufak onarımlar yaparak bize sunmuştu. :D Saygılar...

Protek 506 çok fonksiyonlu senelerdir kullanıyorum. Bu pahalı derseniz uni-t ut10 yada fluke 107

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Hobi için karşılığını alamazsın. Milyoncuda satılan 8-10 tl lik işini görür .Ama kaliteli aletle çok keyifli çalışırsınız.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

UT-33A siparis ettim. hobi olarak kullanicam parami bos yere baglamadim, profesyonel birseye ihtiyacim oldugunda yeni cikan modeleri almak daha mantikli geldi. UT33A da yedek takilir. Cevap yazan arkadaslarin elleri dert gormesin degerli vaktinizi ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim.. :)

Multimetre Tavsiyesi (100TL Civarı)
Evde kendi çapımda tamir işleri için 5-10 TL'lik multimetre kullanıyorum. Ama artık üst seviye bir cihaz alma vakti geldi. 1 saatten fazladır araştıram yapıyorum, Fluke, Uni-T, TT Technic, Proskit vs. vs. kafam iyice karıştı ve size sormak istedim.

Evde kullanabileceğim ama profesyonelliğe yakın bir cihaz tavsiye edermisiniz. Usb'li olsa iyi olur, hatta şu üstünde minik deliklerin olduğu direnç vs. test edilen yeri olan Voltmetre tavsiyesi rica ediyorum.

Örnek:
Avrasya Market - Avrasya Elektronik - Proskit - Zapp Kumanda - Zapex Kumanda - Tablet Parcaları - Notebook Parcaları - Kalibrasyon Ölçüm Extremebox Uydu Alıcıları - Next Nextstar

VC9808+ LCR ve Sıcaklık Ölçerli Multimetre-3Taksit Kargo Bizden - Multimetre ve Elektronik Test, Ölçüm Cihazları sahibinden.com'da - 147257667

Avrasya Market - Avrasya Elektronik - Proskit - Zapp Kumanda - Zapex Kumanda - Tablet Parcaları - Notebook Parcaları - Kalibrasyon Ölçüm Extremebox Uydu Alıcıları - Next Nextstar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dediğiniz gibi yaparak Unit 71E aldım. Bütçeyi baya aştık ama olsun artık
Teşekkür ederim yardımlarınız için

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri