Multimetre hakkında

redskymuscular

Katılımcı Üye
Arkadaslar Merhaba
resimdeki arkadaşla ilgili birkaç sorum olacak
1. prope çat II, CAT III, CAT IV çeşitleri ne anlama geliyor
2. ilk 3 büton min max özellikle ne işe yarıyor kılavuzdan anladım ancak nasıl kullanıyoruz olmadı bir türlü
3. true RMS ölçüm yapması ne demek
4.prope için 4 farklı bağlantı yeri var hangi amaçla hangi prope kullanıyoruz
5.cam sigorta iki adet var içerisinde sağlam olduğunu nasıl anlarız ve ne yaparsak yanmasına sebep oluruz
aydınlatırsanız sevinirim

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim zira yeni multimetre nin sanırım cam sigorta sini yaktım .

Amperaj veya omaj kademesinde,voltaj ölçmek istediğinizde sigortayı attırmış olmalısınız.Umarım,sigortayı değiştirmekle tehlikeyi ! atlatmış olursunuz.
RMS değeri ölçümü,özellikle,harmonikli devrelerde yapılan ölçümlerde,doğru ölçümün yapılmasını sağlayan bir özelliktir.Basit işlerle uğraşanlar dışında,tüm kullanıcıların,RMS özellikli ölçü aleti kullanması gerekir.
CAT ifadesi,kullanılan ölçü aletinin,hangi gerilim kademelerinde ( 1000-2000 vs ) kullanılacağını gösteren bir ifadedir.Max. min . adından belli değilmi ?

Dogru belli kayıt yapıyor en yüksek yada düşük değeri. Ancak kullanmadım bir türlü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…