MPI Portundan PLC ye bağlanamıyorum?

torex

Üye
Katılım
22 Eki 2006
Mesajlar
366
Puanları
1
Yaş
46
Merhaba Arkadaşlar,

USB-MPI çeviriciyle Siemens PLC lere bağlanıyorum. CPU 314 PLC ye bağlanmak istedim fakat bağlantı kuramadım ayrıca PC adaptörün üzerindeki ledler de yanmadı. Başka bir plc ye bağlanmayı denedim sorun çıkmadı. Fabrika PLC sistemi bundan 6 yıl önce kuruldu ve bütün sistem MPI ağıyla bağlı bir bu PLC yi bağlamamışlar. Portun bozuk olabileceği aklıma geliyor fakat bu PLC bir OP7 ye MPI dan bağlı ve herhangi bir sorun yok. PLC aynı portla Operatör paneli ile haberleşiyor fakat bilgisayarla haberleşemiyor. Yapableceğim birşey varmı?
 
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sorun muhtemelen haberleşme portunun +5v beslemesinin çökmesidir. MPI adaptörün çalışması için besleme voltajı gerekir, eger CP5611 kartın mevcutsa onunla bağlanmayı dene sorunun çözüldüğünü göreceksin. Çünkü CP5611'in haberleşmesi için bağlantı noktasında voltaj olması gerekmiyor.
 
Teşekkür ederim cevabın için CP5613 kartım var. Bir masaüstü bigisayarı ayarlayı deneyeceğim.
 
eğer mpı ın usb ise driverını yüklemen lazım connection hatası veriyorsa
 

Forum istatistikleri

Konular
128,812
Mesajlar
920,676
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri
Üst