Motorun ustundekı kutuya 2 adet 3 lu kablo giriyor

ahabu

Üye
arkadaslar gecen gun 5.5kw lık bir motora enerji vermem gerekti fakat elektrık panosunu devre dısı bırakıp motoru calsıtırmak ıstedım fakat motora 2 adet 3 lu kablo gırıyordu yanı 6 adet kabloda elektrık vardı bunun ne oldugunu bılmıyorum bana bunun ne oldugunu soyleyebılecek kımse var mı_?bu kabloların motora gırdıgı kutunun uzerınde yıldız ucgen sembollerı vardı ?*

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ustam motoru yıldız üçgen çalıştırman lazım motoru neden kontrol ünitesinden ayırdığını söylersen ona göre yardımcı olalım

yıldız üçgen bağlantısı olabilir veya motor çift devirli olabilir

sen denemek istiyorsan motoru direkt üçgen bağla.5,5 kw ta bişey olmaz

ilk önce motoru ne amaçla kullandıgın önemli.dahlender yani çift devirli motorda olabilir.yıldız üçgende olabilir.Ama sadece denemek için söktüysen ve kısa bir süre çalıştıracaksan yıldızda deneme yapabilirsin.Dahlender motor oldugunu anlaman için etiket bilgilerine bak.alçak ve yüksek devir ayrı ayrı yazar.

arkadaslar gecen gun 5.5kw lık bir motora enerji vermem gerekti fakat elektrık panosunu devre dısı bırakıp motoru calsıtırmak ıstedım fakat motora 2 adet 3 lu kablo gırıyordu yanı 6 adet kabloda elektrık vardı bunun ne oldugunu bılmıyorum bana bunun ne oldugunu soyleyebılecek kımse var mı_?bu kabloların motora gırdıgı kutunun uzerınde yıldız ucgen sembollerı vardı ?*

arkadaşım yazmış olduğun mesaja göre motorun gücü 5.5 kW olduğuna göre ve teoride de genelde de 7.5 kW lık motorlar ve üstleri yıldız ve üçgen çalıştırılır dediklerine göre bu motor büyük bir ihtimalle dahlender motor dur.
Sen en iyisi motor klemensindeki kablo bağlantılarını ölçü aleti ile kontrol et.
Biz genelde dahlender motorları düşük devire 4*1.5 TTR yüksek devire 4*2.5 TTR kablo bağlayarak kullanıyoruz.Bu şekilde motor bir şekilde söküldüğü zaman yerine konacak motorda hangi kablonun yüksek ve düşük devir kablosu olduğu daha kolay bulunuyor.(Yani kablo kalınlıklarını da bir kontrol et)

ben enerji tasarruf cihazı bağladım motoro ve dediğiniz gb yaptım sadece 1 kablodan elektrık verdım motor çalıştı ama herzaman böyle olur mu bilmiyorum.evet o kutu yıldız ucgen donusumu yapıyormus.yardımcı olan arkadaslara sonsuz mınnettarım

Enerji tasarruf cihazı mı?
Öyle bir cihaz varmı piyasa da. :D

sargı omajlarını kontrol ederek tekmi çift devirmi olduğunu anla bu önemli,6 kabloda birbiriyle omaj gösteriyorsa dahlender demektir omaj büyük gösteren 3 kablo düşük devir ucudur. yada karşılıklı 3er kablo kendi arasında omaj gösteriyor ise bu da çift devir motor demektir. kolay gele

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri