motorlarda enerji tasarufu %40

Merhaba Mesut Bey,

Elektromanyetik dalgalardan korunmak için ortam (bi oda) elde etme ile ilgili sizinle görüşmek istiyorum. İletişim bilgilerinizi gönderir misiniz?

Sabri ERSOY
Bursa
******@gmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın arkadaşlarımız
bunun gibi bir çok önerme ile dolu her yer bir çok arkadaş moment ve diğer değişkenler değişmeden bunun imkansız olduunda hem fikir. süper iletkenler söz konusu olmayınca ısı kayıplarını çap değişikliği harici mümkün olmaz. ama bunları ön yargı olarak düşünmeyin benim kanaatimce de bir sürü olasılık olabilir. ama şu bilgiler ışığında mümkün görünmüyor.
ben bir santralde çalışıyorum ve yüksek teknoloji ile ilgileniyorum. bir sürü verimlilik işleriyle uğraşıyoruz.
ama dediğinizi başarmış olabilirsiniz kesin detayları merakla bekliyom

Merhaba Mesut Bey,

Elektromanyetik dalgalardan korunmak için ortam (bi oda) elde etme ile ilgili sizinle görüşmek istiyorum. İletişim bilgilerinizi gönderir misiniz?

Sabri ERSOY
Bursa
******@gmail.com

özel mesajımı oku. selamlar...

sayın arkadaşlarımız
bunun gibi bir çok önerme ile dolu her yer bir çok arkadaş moment ve diğer değişkenler değişmeden bunun imkansız olduunda hem fikir. süper iletkenler söz konusu olmayınca ısı kayıplarını çap değişikliği harici mümkün olmaz. ama bunları ön yargı olarak düşünmeyin benim kanaatimce de bir sürü olasılık olabilir. ama şu bilgiler ışığında mümkün görünmüyor.
ben bir santralde çalışıyorum ve yüksek teknoloji ile ilgileniyorum. bir sürü verimlilik işleriyle uğraşıyoruz.
ama dediğinizi başarmış olabilirsiniz kesin detayları merakla bekliyom

Bende .Sorularımda ahmet e ilettiğim 5 sorudan biri moment sorusu idi...

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar sadece sunu ıfade edeyım kullandıgım bakır özel altın karışımı var içerisinde servo motorlarda kullanılan bende bunu ve bunun gıbı bır kac degısıklık yaptım teknık olarak motor kesınlıkle ısı yarı yarıya dustu amp de dustu bırde bunu yaktıgı kw olarak duserse ben idealime kavuşmuş oluyorum saygılarımla

Sayın ahmet yılmaz,tamam ısıyı düşürün,deviri,düşürün,kw'ı düşürün,amperi düşürün burada kimsenin size birşey diyeceği yok,bir önceki mesajımı sanırım hiç dikkate almadınız.Moment'ten çıkardığınız sonuç nedir?Teorik olarak bir ispat gösterin,ampermetre resmiyle olmayacağını sizin bizden daha iyi bilmeniz lazım.

Verim sadece 1 saat çalışınca o makinanın ne kadar enerji harcadığımı yoksa 1 saat boyunca harcadığı enerjiye karşı yaptığı iş midir size göre?O kadar değeri düşürüp de aynı işi yapabiliyorsanız, o özel altın karışımlı bakır sargılarınızla,ispatlayın;ne kadar motorumuz varsa size yollayalım sargılarını değiştirin,milli servete katkımız(katkınız) olsun...

arkadaşlar sadece sunu ıfade edeyım kullandıgım bakır özel altın karışımı var içerisinde servo motorlarda kullanılan bende bunu ve bunun gıbı bır kac degısıklık yaptım teknık olarak motor kesınlıkle ısı yarı yarıya dustu amp de dustu bırde bunu yaktıgı kw olarak duserse ben idealime kavuşmuş oluyorum saygılarımla

Amper düşerse normal olarak ısı düşücektir tamam da , şu
altın karışımı olunca ne oluyor acaba bize izah edermisin ?

Bana kalırsa bu iş bana biraz tuhaf geliyor.Dokuma tezgahında kullanılan motorlar fazla yük altında çalışmazlar orjinal motorun sargılarını değiştirip gücü daha düşük hızı aynı olan bir motor sarsanız aynı işi yapar gibi geliyor çünkü motor bir kalkınmaya başlayınca gerisi gelir.Bir kompresör motorunada aynı olayı uygulasın bakalım ozaman görelim sonucu çünkü kompresör devreye girip çıkacaktır

Altın karışımlı bakır direnci düşük/iletkenlik katsayısı yüksek diye kullandın herhalde , böyle olunca( I^2 x R ) bakır kayıpları düşer , böyle mi düşündünde kullandın ? ahmet...

ilk dememizi zaten kompresör motorunda denedik 3 yıl önce gayette ıyı calısıyor

arkadaslar bana bıraz musade edın sayac sarfıyatlar cıksın gereklı donelele sızlere bunu ıspatlamaya calısayım

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri