Motorlar ile ilgili Birkaç sorum olacak...

Değerli ustalarım hepinize Selamun aleyküm deyip saygılarımı sunarım....

Epeyce zamandır Elektriksel sıkıntımızın olmadığından dolayı elektrik forumlarından biraz uzak kaldık vesselam bu uzaklığın bizi bozduğunu düşündüm ve Birkaç Bilmediğim soru hazırladım :D İlgilenirseniz de ilgilenmeseniz de şimdiden teşekkür ederim...

Arkadaşlar ilk önce şunu sorayım.

Bir marangozun yatar daire testere motorunda iki devirli motor kullanmışlar bu motor arıza yaptı söktük bobinajcıya yolladık fakat geldiği zaman nasıl bir bağlantı yapacağıma karar veremedim....

Şöyle ki motorun üzerinde paket şaltere benzeyen 1 - 0 - 2 kademeleri olan bir şalter vardı çeşitli yerlerinden köprüler atılmış vs daha önce görmediğim kullanmadığım bir yapısı vardı....

Ve bobinajcı arkadaş bu şalterin yerine kontaktörler ile yapılmış bir devre önerdi fakat şeklini de çizmedi :) Bana iki devirli motorların yapısı çalışması ve özellikle kumanda devreleri hakkında detaylı bilgi lazım oldu Diyeceksiniz ki forumda yeterince var Evet bir çoğunu okudum ama bir sayfasında işime az yarayacak ayrıntı bulabildim

Bana bu enversör şalterin yapısı bu motorun kontaktörler ile yapılmış kumanda ve güç devresi lazım Tam olarak olayı anlamak ise daha çok işime geldiği için burda detayları bulabileceğimi ümit ediyorum....

Sonra :

Yıldız Üçken bağlanmış motorlar hakkında da iki sorum olacak

a ) Yıldızdan üçkene geçme süresi nasıl hesaplanır neye göre ?

b ) Diyelim ki bu motor bir dalgıç pompanın motoru ve yerinde dibinde En kötüsü de uçlarını karıştırdık Karışan bu uçları nasıl tespit edebiliriz ? hani U V W X Y Z uçlarının hangileri olduğunu tespit etmenin yolu nedir ?

Ustalarım bu 3 Konu hakkında bana bir el yardımcı olabilirseniz çok sevinirim Malum kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş :)

Herkese hayırlı çalışmalar dileklerimle...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri