Motora Sigorta

baggio

Üye
MOTOR 11KW 15 HP
ÜÇGEN YILDIZ 400V/690V ---23A/13.3A
YADA
ÜÇGEN YILDIZ 480/830 V----22.9/13.2A
COSFİ 0,87
ADAM BU MOTORA 2 ADET C10,1 TANE DE C4 BAĞLAMIŞ..
AKLI EREN BİRİ ANLATSIN BANA..
FORUMU OKUDUM VE BUNA GÖRE 25 A MİNİMUM SİGORTA TAKMASI LAZIM..YANLIŞ MIYIM ?:eek:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım trifaze motora V otomat takılmaz K otomat takılır zaten baştan hatalı uygulama o an elinde ne varsa onu bağlamış heralde kolay gelsin.

Hocam motorun önünde ne bağlı redüktör var ise 25A. yeterli, fakat fan vb. şeyler bağlıysa ilk kalkınmada çok fazla akım çeker onun için geçikmeli 32A. takmalısın, kolay gelsin.

arkadaşım trifaze motora V otomat takılmaz K otomat takılır zaten baştan hatalı uygulama o an elinde ne varsa onu bağlamış heralde kolay gelsin.

lütfen biraz yardımcı olurmusunuz trifaze motora neden w otomat takılmaz

w otomat dediğimiz 1 fazlı düzenlerde devre koruması amacıyla kullanılan sigorta türüdür . K otomat ise 3 fazlı sistemlerde fazlardan herhangi birisinde bir sorun olduğunda diğer fazları da kesebilme özelliğine sahip olan sigortalardır. düşün 3 fazlı motorda her faza tek w otomat kullandın ve fazın birisinde kısa devre sonucu sigorta açma yaptı. ama motor 3 fazlı herhangi bir faz atmış olsa dahi 2 fazlı olarak motor çalışmaya devam eder. motor 2 fazda çalışmaya devam ederse de sargılarının yanma olasılığı yüksektir

arkadasım v otomat takabilirsin ama kumanda devresine faz koruma takman gerek.

Arkadaşlar daha tatmin edici bir cevap yazacak arkadaşımız yokmu

bu link benim kafamı biraz karıştırdıda:W-OTOMAT / INFO MUHENDISLIK

w otomat ile ilgili kafanı karıştıran konu nedir?

arkadaşım. tavsiyem 40A sigorta kullanman yönünde. w-otomat da kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri