motor ve redüktör seçimi

ddv

Üye
merhaba
harç karma amaçlı bi karıştırıcı yapacagım ve bunun için kesin olarak motor ve redüktör seçimini yapamadım bunu için sizden yardım istiyorum

ben biraz karıştırıcıdan bahsedeyim
kazan yaklaşık 130 cm çapında ve 140 cm yüksekliginde bu kazana dik olarak kenarları sıyıracak ve ortasını karıştıracak şekilde karıştırıcı bıçak yapılacak ve içerisine 1 ton civarında harç malzemesi konulacak

redüktör deviri 50 devir civarı olacak

böyle bir karıştırıcı için kaç kw motor kullanılmalı ve kaç kw ne çeşit bi redüktör kullanılmalı

Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kardeş 22 kw bir motor koyarsan o ona rahatlıkla yeter..ama motoru yıldız üçgen kaldırman lazım...

İstanbul karaköyde perşembe pazarında dediğiniz şekilde harç karıştırma kazanı hazır satılıyor. Ben kendim yapmak istiyorum derseniz o ayrı.
Bu kazan için 3 kw. 1500 d/dak. motor yeterli olur. 1/30 redüktörle 50 d/dak alırsınız.

yapmak istediğin makinanın benzerlerini incele ona göre fikir edinirsin kulanacan motor devri kaç olacak rediktör cevrimi ne olacak yatak nasıl olacak güç nerden bağlanacak
alttanmı yandanmı yapacan kazanın ağırlığı ne olacak buna benzer mekanik proje yapılmadan verilecek motor veya rediktör. bir işe yaramaz.

Ahnur arkadasımın dedigine katılıyorum şef abimizin bir yanlışı var zannedersem bizim işlketmelerimizdeki mikserler çift şanzuman içten ve dıştan ve çift devir çalışıyor motorlar dahlender önce hızlı ve sonra yavaşa geciyor tabiki onun bir önemi yok motor gücü 18,5 kw

biraz eksik açıklama yaptım galiba konuyu birazdaha açayım

1400 d/d motor kullanılacak
1/30 veya 1/40 oranında rediktör kullanılacak
motor yıldız üçken baglanacak

tam olarak belirleyemedigim konu ise
1)rediktör çeşidi (helis dişli , sonsuz vidalı, planet)
planet rediktör kullanmayı düşünüyorum fakat fiyatları biraz pahalı
norman helis diş veya sonsuz vidalı rediktör ile bu işi yapabilirmiyim?
2)hazır rediktörü hiç kullanmayıp kendim kayış kasnak rediktör yapsam ne kadar saglıklı olur?
3)motor gücü ne olmalı ( elimde 8 kw motor var bu motorun iş görecegini düşünüyorum tam emin olmamakla birlikte)

makina ile ilgili basit taslak ekledim

TEŞEKKÜRLER

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri