motor durma süresi nasıl uzatılır?

ademusta

Üye
s a ben 3 kw motor çalıştırıyorum,kondöktörün A1 ucundan enerji kesilince ayarladıyım zaman kadar (1..4 sn) daha çalışmasını istiyorum nasıl yapabilirim?tşk.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kontaktörün A1 ucundan enerjiyi kesmek için ilave bir zaman rölesi ekle sisteme. Zaman rölesi ters zamanlı olsun. Sen zaman rölesinin enerjisini kes. İstediğin zaman kadar sonra da o kontaktörün A1 ucunun enerjisini kessin.

İşine yararmı bilmiyorum ama bir çözüm, tabi motorun senin istediğin oranda yavaşlayarak durmasını istemiyorsan. Öyle bir durum için ise sürücü kullanmanı öneririm.

iki uçlu olup kontaktör bobinine seri baglanançekmede gecikmeli vya bırakmada gecikmeli zaman roleleri en basit çözüm telemekanik listesinde var . ben kullandım en basit çözümdür. bulabilirsen birakmada gecikmeli 0 -4 sn kontaktörde aynı işi görür..

zihniergun galıba arkadas ayarladıgı sure kadar calısmasını ıstıyor.

İlgili devre için ters zaman rölesi kullanmanda yarar var.

tavsiyem ters zaman rölesini mekanik kilitli yada sürekli mühürlü kalmamasıdır.

durmasını istediğin için en mantıklısı ters zaman rölesi ayarla zamanını ona göre dursun kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri