Monofaze Güneş Enerji Santralinde 7500w şohben çaliştirma

güzel insan 4. postu bir daha oku, sanırım yapılan yatırımda hiç paran yok. belki biliyorsundur akü guruplarında bir tane akü bozulduğunda bozulan bir tane değişmez tümü değişir.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Olmaz bu iş, gün ısı güneş enerjisi ile su ısıtma yapın,
monofaze 11 kw inverter var tommateckte ama inverterle panelle olacak iş değil hale ki akü ile hiç olmaz ve gerekte yok, solar enerji jel akülü sistemler rezistanslı ürünler için cazip değil

güzel insan 4. postu bir daha oku, sanırım yapılan yatırımda hiç paran yok. belki biliyorsundur akü guruplarında bir tane akü bozulduğunda bozulan bir tane değişmez tümü değişir.
Akülerin Amperleri aynı olduktan sonra bütün hepsini değiştirmene gerek yok. Sadece arızalı olanı degstirmek yeterli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Olmaz bu iş, gün ısı güneş enerjisi ile su ısıtma yapın,
monofaze 11 kw inverter var tommateckte ama inverterle panelle olacak iş değil hale ki akü ile hiç olmaz ve gerekte yok, solar enerji jel akülü sistemler rezistanslı ürünler için cazip değil
Solar enerji Rezistanslı urunler için cazip değil fikrine katılıyorum. Tommateck i araştıracağım. Tommateck 48V muş bu arada. Benim yaptıracağım 12V 8000W

Moderatör tarafında düzenlendi:
Solar enerji Rezistanslı urunler için cazip değil fikrine katılıyorum.
Tommateck i araştıracağım.

Tommateck 48V muş bu arada.
Benim yaptıracağım 12V 8000W
Yüksek güçlerde 12V invertere denk gelmedim. Şok ısıtma ve diğer yüksek güç çeken rezistanslı ürünler arkadaşların dediği gibi önerilmez. Ani yüklenmeler bir şekilde size zarar verecektir. Eğer sürekli sıcak su ihtiyacı içinse 1800 watt elektrikli termosifonlar daha uygundur. Ya da şok ısıtıcıya 12 voltluk özel rezistans yaptırmak gerekir. O zaman da 600A akımı taşıyacak kablo sorun olacaktır. Duş içinse benim köyde yazlık yerimde yaptığım elektrikli 60 lt 1800 watt termosifonu çatı arasına koyup 45-50 derecelere çıkan sıcaklıktan yararlanıp termosifonun suyunu ısıtmak. Bu durumda geçenki sıcak günlerde 34 dereceye kadar ısınmıştı. Yeterli gelmese az bir miktar elektrik ile uygun ısıya getiriyorum. Ayrıca gün ısı sistemine para vermemiş oldum, sıcak yaz günlerinde ekonomik bir çözüm oldu. Ayrıca güneş panelleri de koyu renklerinden dolayı aşırı ısınmakta, bu ısıdan da daha büyük bir yalıtımlı bir depoda biriktirilerek yararlanılabilir.

Arkadaşım için benzer bir problemi şöyle çözmüştük:
Ancak önce 3750 Watt size yetermi?
(Açıkçası 7500Watt biraz fazla, marka model belirtirseniz..)

Eğer yeterse, yükünüz tamamen rezistif olduğundan, seri diyot bağlayarak (tabiki yüksek akımlı) gücü tam yarıya indirebilirsiniz ve bu kadar güç suyu ısıtmaya yeter.
Yalnız bu bağlantıyı işi bilen birinin yapması gerekir, elektronik kontrol, display, timer türünde devreler varsa onlardan sonra , sadece rezistansa giden uçlara takılabilir..

(Başka çözümlerde bulunabilir ancak invertörünüzn max. gücü 6000 watt ise problem çıkabilir)

Ani su ısıtıcı mı ! ürünü de elektriğide bedava verseler vallahi kullanmam billahi kullanmam. Canımı pazarda bulmadım. Milyonluk sistem kuracağım sonra ani su ısıtıcı ile Rus ruleti oynayacağım. Cen*bet gezerim soğuk suyla yıkanırım yine de kullanmam 😂

Ani su ısıtıcı mı ! ürünü de elektriğide bedava verseler vallahi kullanmam billahi kullanmam. Canımı pazarda bulmadım. Milyonluk sistem kuracağım sonra ani su ısıtıcı ile Rus ruleti oynayacağım. Cen*bet gezerim soğuk suyla yıkanırım yine de kullanmam 😂
yıllarca, invertör tamir ettim. teknelerinde (tekne dediğime bakma bodrum'da yatların fiyatlarını telaffuz edemiyorum) adamlara kahve makinesi bile çalıştırmamasını tavsiye ediyorum. konu sahibi ani su ısıtıcı diyor. ustam termosifon diyor konu sahibi ani su ısıtıcı diyor. @Mustafa KABADAYI ustam siz de gelin bir şeyler deyin. benim bilgim konuya yetmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri