Monitörüm elden gidiyor

jokertr

Üye
Merhaba Arkadaşlar
Samsung 206BW monitörüm 1.5-2 ay önce sabahları ilk açılışta bir iki saniye gidip geliyordu sonrasında Windows açılana kadar stabil hale geliyordu.Ancak şu an Windows açıldıktan 10-15 dk sonra anca kendine gelebiliyor.Monitörü dikkatlice dinledim 4-5 sn eski fotoğraf makinelerindeki flaş doldurma sesi gibi bir ses geliyor ardından görüntü ekrana geliyor ve çok ince bir klik sesi gibi ince bir ses gelip görüntü gidiyor.Monitörü komple söktüm elektriğin girdiği kartta 3 kondansatörün arkası hafif şişmiş problem bu olabilir mi? Birde fotoğrafta soru işareti ile işaretlediğim yerin arkası biraz kavruk.Monitör bir devre şarj olduktan veya iyice ısındıktan sonra açılabiliyor....! Böyle bir problem neden kaynaklanabilir.Bu arada elektronikle amatör olarak ilgileniyorum.Sizce benim yapabileceğim bir tamirat söz konusu mu?
P1390462.jpgP1390466.jpgP1390459.jpgP1390465.jpg

Son düzenleme:
arkadasım gordugum kadar senın power kartında sıkıntı var sıkı bır ustanın elınden gecmesı lagzım yada yenı kart bulacan buda bıraz zor

Son düzenleme:
Kondansatörleri aynı değerde yenileri ile değiştirirseniz büyük ihtimal sorununuz çözülür, bahsettiğiniz sesin kondansatörlerden gelme ihtimali çok yüksek.
(aynı olay tv de başıma gelmişri şişen kondansatörü değiştirmiştim.)
İyi günler..

Şişmiş olan kondansatörlerin değiştirilmesi yetmez demek mi? oluyor bu.......:(

Yetme ihtimali çok yüksek :)
Yalnız dikkat edin kondansatörler kutuplu kondansatör ters bağlantıda istenmeyen patlamalar olabilir

arkadaşım görünen 5 tane kondansatör var onları değiştirin ve cevresindeki direnç ve yarı iletken malzemeleri kontrol edin

3 kondansatör 1 direnç değişimi ile monitörüm çiçek gibi oldu.
Ateş gibi ısınıyordu kaç saattir açık olmasına rağmen sıcaklığı halen normal.
Herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri