Moeller ürünleri kullanırken dikkat

sevgili kardeşim bu cihazların içerisinde nasıl bir kondansatör var fabrikada verdikleri test gerilimini biz kullanana kadar üzerindemi tutuyor bu anlattığınız şey hikaye eğer bu malzemelerin böyle bir huyu varsa her enerjiyi kısa zaman aralıklarla verdiğinizde siz girişi kısa devre etmeseniz bile faz açıları uyuşmadığı için aynı sorun karşımıza çıkar yani o kondansatör şarj olduğunda üzerindeki gerilim deşarj olmadan enerji verilirse sizin girişi kısadevre etmenize gerek yok kondansatör faz sıfır noktasına denk geldiğinde giriş kısa devreymiş gibi patlaması lazım.... yanlış yapmadığımı biliyorum eminim siz sıfır sürücüyü alın kutusundan çıkarın girişini kısadevre edin bozulursa söz bedelini ben ödeyeceğim canım kardeşim seni temin ederim korkma birşey olmaz hatta iddia ediyorum içerisindeki kondansatörü şarj edecek kadar enerji verin sonra kısadevre edin girişi yanarsa yine ben bedelini ödeyeceğim yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.... ayrıca müslümanı burda mecaz anlamda kullandım elektrikten anlayan kardeşleri kastetmiştim sen alınma

Bana para ödemene gerek yok, yeni bir cihaz al, hangi marka olursa olsun. Madem paran çok fazla, yeni aldığın cihazın girişini kısa devre yap, neler olacağını anlarsın o zaman.

Bu arada müslümanlık ne zamandan beri elektriğin mecaz anlamı oldu, sizin sektörde bu şekilde mi kullanılıyor.

Bu arada diye başlamışsın bende bu arada diye devam ediyorum 3 tane farklı marka cihazı denedim. birtanesi moeller fuji ve delta üçüde giriş fazlarını kısadevre edip enerji verildiğinde hatta enerji verildikten sonra girişini kısadevre ettiğinde malesef sağlam sadece giriş otomatı alıyor zaten söylenenin bir mantığı teorik olarak yok ama sende önce test et pratik olarakda görmüş olursun.... kaldıki bizim cihazın bozulmasında girişlerde de bir kısadevre olayı yoktu.. ama yinede test etmek istersen bir dene ben ettim sadece otomat atıyor sürücüler taş gibi.....

eğer girişi kısa devre yaparsan giriş beslemesiyle kondansatör beslemesi karşı karşıya gelir ve kondansatör aşırı gerilime dayanamayacağı için patlar.

Bunu yazan kişi resmen sallamış. Elektronikten biraz anlayan biri böyle bir şeyi iddia edemez. Sürücülerin içerisinde gerilimi DC'ye çeviren diyotlar, filtre devreleri vs. var. 10 V luk bir Kondansatöre 100V verdiğiniz zaman anında patlamaz. 10-20 sn arası zaman geçmesi gerekir yandığını görmeniz için. Girişi kısa devre yapınca gerilim zaten yüke girmeden en kısa yoldan şebekeye geri döner. İstediğiniz her sürücüde kısa devre etmeyi deneyebilirsiniz. Hiç bir şey olmayacaktır.

Sürücü cihazlarının içinde kondansatör vardır, eğer girişi kısa devre yaparsan giriş beslemesiyle kondansatör beslemesi karşı karşıya gelir ve kondansatör aşırı gerilime dayanamayacağı için patlar. Bu kondansatörün doğasında var. Tasarlayan mühendisler iyi yapmamış demek ki. Elektrik böyle birşey işte, yanlış yaparsan yanıyor.

Arkadaşım açıkladığın bu konuyu biraz açarmısın ben bir şey anlamadım biri besleme hattı diğeri ise besleme ile şarj olmuş kondansatör bu durumda bir sürücü devredeyken ben enerjisini kessem ve o hattın trafosunu Bakım için ag uçlarını güvenlik nedeniyle köprülesem sürücünün kondansatörleri yanacakmı anlamadım.Beni aydınlatırsan sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bunu yazan kişi resmen sallamış. Elektronikten biraz anlayan biri böyle bir şeyi iddia edemez. Sürücülerin içerisinde gerilimi DC'ye çeviren diyotlar, filtre devreleri vs. var. 10 V luk bir Kondansatöre 100V verdiğiniz zaman anında patlamaz. 10-20 sn arası zaman geçmesi gerekir yandığını görmeniz için. Girişi kısa devre yapınca gerilim zaten yüke girmeden en kısa yoldan şebekeye geri döner. İstediğiniz her sürücüde kısa devre etmeyi deneyebilirsiniz. Hiç bir şey olmayacaktır.

Bu iş elektronik değil, elektrik!!! O yüzden elektrikten anlayan biri bunu iddia edebilir ancak.

Bir kondansatör madem 10-20 sn dayanabiliyor, sonra ne oluyor? Gümmm!!!

Peki sürücü beslemesine sürücünün giriş akımından daha büyük bir manyetik koruma taktınız, ne olacak? Herhangi bir kısadevrede sigorta derhal atacak mı?

Siz kondansatörün ne işe yaradığını biliyor musunuz?

Kondansatörler enerji depolarlar, yani üzerinde gerilim vardır. Ve üzerindeki gerilim sürücünün gücüne göre ortalama 5 dakikada yok olur. Sürücü girişi beslendikten sonra herhangi bir kısa devrede giriş sigortası attığında, kondansatörlerdeki gerilim hangi kısa yoldan şebekeye dönecek acaba???

Yoksa bu gerilim sürücü üzerinde mi dolaşacak?

Bu iş elektronik değil, elektrik!!! O yüzden elektrikten anlayan biri bunu iddia edebilir ancak.

Bir kondansatör madem 10-20 sn dayanabiliyor, sonra ne oluyor? Gümmm!!!

Peki sürücü beslemesine sürücünün giriş akımından daha büyük bir manyetik koruma taktınız, ne olacak? Herhangi bir kısadevrede sigorta derhal atacak mı?

Siz kondansatörün ne işe yaradığını biliyor musunuz?

Kondansatörler enerji depolarlar, yani üzerinde gerilim vardır. Ve üzerindeki gerilim sürücünün gücüne göre ortalama 5 dakikada yok olur. Sürücü girişi beslendikten sonra herhangi bir kısa devrede giriş sigortası attığında, kondansatörlerdeki gerilim hangi kısa yoldan şebekeye dönecek acaba???

Yoksa bu gerilim sürücü üzerinde mi dolaşacak?

bu kondansatör girişe direk mi bağlı ben bir sürü sürücü ile uğraştım hiç birinde girişe direk paralel bağlı bir kondansatör görmedim bahsettiğiniz kondansatör diyotlardan sonra olduğu için girişi hiç bir zaman ilgilendirmez daha fazla bilgi almak istiyorsanız köprü diyotlu doğrultucu devreleri tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim.

aabi haklısın bana gelen ikinci moöllerde sapıttı onu da gönderiyorum haberin olsun

ne kalite var ne servis bol bol mazeret allah kabul etsin sen gönder de alan varmı orası tartışılır kesin müşteri hatasıdır hepden salağız ya....

6 yıldır kullanıyorum hiç problem yaşamadım.

Arkadaşlar biz 5 yıldır moellerin hem satıcısı hemde birebir kullanıcısıyız. bugüne kadar moellerin ürünlerinde hiç bir sorun yaşamadık, ürünler gayet kaliteli ve fiyat olarak ta aynı segmentte bulunan diğer ürünlere göre daha makul..bir kere 1250A açık tip şalterinde bir arıza olmuştu, bu arızaya istanbuldan teknik servis gönderdiler, sorun halloldu..biz ve müşterilerimiz moellerden memunuz..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri