Modem mesafe arttırmak mümkünmü?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Modem salonda yerini değiştiremiyorum. Arka odalardan WiFi zayıf çekiyor. Bu modeme para harcamadan arka odaya sinyal göndermem mümkünmü? Modemin içinde anten vardır diye düşünüyorum ondan Bi kablo alıp dışarıya uzatsam iş görürmü sizce? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 16516916647362727602401131635358.jpg
    16516916647362727602401131635358.jpg
    301.7 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar merhaba. Modem salonda yerini değiştiremiyorum. Arka odalardan WiFi zayıf çekiyor. Bu modeme para harcamadan arka odaya sinyal göndermem mümkünmü? Modemin içinde anten vardır diye düşünüyorum ondan Bi kablo alıp dışarıya uzatsam iş görürmü sizce? Teşekkürler
access point işinizi görücektir
Modemin garantisi bitmiş ise sinyal çıkışlarından aynı özellikte kablo ile çıkış alınabilir..

Masraf yapmadan yapabileceğiniz tek şey modemi olabildiğince yüksek bir yere konumlandırmanız olabilir.
Uygun fiyata sinyal dağıtıcı alabilirseniz eğer onu da yüksek bir yere yerleştirirseniz olabilecek sinyal zayıflamalarının önüne geçebilirsiniz.

Duvarlara zaten yapacak bir şey yok ama cihazın en azından diğer eşyalardan etkilenmemek için yukarda olması etkili olur.

Xiaomi nin küçük access point leri var fiyatları oldukça uygun ve kaliteli ürünler.
1 adet almanız durumunda sorun çözülür sanırım.

Kablosuz ayarlarında en yüksek sinyal seviyesi seçilimi emin olun yani biraz ince ayar yapmayı deneyin modemde,modemi yüksek bir noktaya alın .
Son çare kablosuz repeater-acces point ya da kabloya bağlı acces point( bir çok yeni model her ikisini destekliyor kablolu-kablosuz).Kolay gelsin.

Bende de benzer sorun vardı araştırdım sinyal yükselticiler var olumsuz çok yorum okudum o kadar masraf yapıp riske gireceğime arka odaya modemden cat6 kablo çekeyim daha iyi olur diye düşündüm ve uyguladım. Uzun zamandır da kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Merhaba.

Aynı modemi bende kullanıyorum. İlk önce ayarlardan çıkış gücünün maksimum olup olmadığını kontrol edin.

Denemedim ama internette uygulayanlar olduğunu okudum.

Modeminizin içinde dahili anten var. Bu anten çok verimli olmayabilir. Bunu harici anten ile irtibatlandırıp biraz daha verim alabilirsiniz. Elinizde arızalı bozuk modem varsa bunun antenini modeminize uydurabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir anten kullanabilirsiniz.

p-sma-yuksek-kazancli-wifi-modem-anteni-30125-87-O.jpg

Modemin arayüzüne girdiğinizde yerel ağ ayarlarında iletim gücü ayari var. %100 olduğundan emin olun.

16517406592338041493398703181766.jpg

Son düzenleme:
Merhaba.

Aynı modemi bende kullanıyorum. İlk önce ayarlardan çıkış gücünün maksimum olup olmadığını kontrol edin.

Denemedim ama internette uygulayanlar olduğunu okudum.

Modeminizin içinde dahili anten var. Bu anten çok verimli olmayabilir. Bunu harici anten ile irtibatlandırıp biraz daha verim alabilirsiniz. Elinizde arızalı bozuk modem varsa bunun antenini modeminize uydurabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir anten kullanabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 87364
Modemin arayüzüne girdiğinizde yerel ağ ayarlarında iletim gücü ayari var. %100 olduğundan emin olun.

Ekli dosyayı görüntüle 87365

Antenleri para vermeden beleş bulmak gerek .

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri