modem hakkında

arkadaşlar öncelik hepinizi selamlarım
şimdi ben ortak olarak bir arkadaşımla 8mpbs limitsiz bir modem almak istiyorum ve ikimizinde kotalı modemimiz var airties markalı 8mpbs için modem almaya gerek varmı vede onun modemi için sözleşmesi sürüyor benim ise bitti ortak yapmak için ne yapmalıyım

Elinizde modem varsa, yeni modem almaniza gerek yok.

8 Mbit'e yukseltmek icin Internette basvuru sayfasi var, oradan yukseltiyorsun. 24 saat icinde (hatta sanirim modemi resetler restelemez) yeni hiza geciyor.

Yalniz soyle bir durum var, o tarife '8 mBit'e kadar' diye geciyor. Yani 8 Mbit olacagi garanti degil, sizin hattin bagli oldugu santral maks kaci destekliyorsa, hiziniz o oluyor. Ornegin 4 Mbit de olabilir, 1 Mbit de kalabilir.

arkadaşlar kafam çok karıştı kusura bakmayın ben sadece tek portlu modemle 2 bilgisayar bağlamak istiyorum limitsiz olarak bunun için ne yapmalıyım benim sözleşme bitti arkadaşınki devam ediyorum arkadaş o sözleşmeyi iptal ettirebilirmi

Arkadas neden sozlesmesini iptal edecek? Zaten o hatti kullanacaksiniz

Bilgisayarcıdan bir adet "hub" alacaksınız.Yapmak istediğinizi söyleyin,onlar tarif eder.
Kotalı bağlantıdan sınırsıza geçmek için ikinizden biri telekom a başvuracak.

benim için sıkıntı olmazda arkadaşın sözleşmesi devam ediyor hala sözleşmeyi iptal edebilme imkanı varmı yada kabul ederlermi

telefon hattı kimin üzerineyse onun gitmesi gerekir. Bir form doldurarak halledilir 5 dk. sürmez

'Sözleşme sözleşme' diyip duruyorsun. Nedir bu sözleşme? Eski ADSL sözleşmesi ise iptal etmeyeceksin. Neden tutturdun iptal diye...

Forma da gerek yok, Internet sitesinden halledilebiliyor

Merahaba
Modeminiz usb modem ise bu işlem sıkıcı bağlantı kopmaları ve usb veri hızı yüzünden bıktırıcı olabilir.Size önerim 1 den fazla network portu olan bir modem satın almanız ve utp patch cord kablolar ile bilgisayarlarınız bağlamanız.Modemde DHCP servisini aktif etmeniz işinizi kolaylaştırır.

Saygılarımla
Savaş Sercan Demirtaş

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri