mitsubishi plc string yardım

hlsrdm

Üye
Merhaba

Ben sql den alacağım firma adını c# yardımı ile önce plc ye yazıp sonra hmi da görmek istiyorum.

c# kodum aşağıdaki gibidir.

1544105491234.png

Bu kod sayesinde "haliserdem" yazısını plc nin d2000 adresinden itibaren d2000=h, d2001=a.... olacak şekilde atabilmekteyim.

Bu alanlara attığım karakterleri plc nin watch ekranında görebilmekteyim.

1544105491294.png

Şuan plc bağlı olmadığı için gözükmemektedir ama plc bağlı olduğunda, ascıı karakterlerini yukardaki tabloda gözlemledim.

Daha sonra ben bu d2000 ile d2009 a aktığım karakterleri hmı da görmek için Müşteri adı adında alan oluşturdum ve karşısına text display koydum.

1544105491475.png

Ayar olarak aşağıdaki resimdeki ayarı yaptım.

1544105491512.png

Bu ayarlardan sonra sadece ilk karakteri "h" yi text displayda gözlemledim. Ben müşteri adı alanının karşısına "haliserdem" i nasıl çıkartabilirim.

Bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba kullandığınız arayüze aşina değilim ancak data adresi 2000 olarak belirlenmiş.. Bunun yerine aldığınız harfleri move komutuyla topluca bir hmi tag'in içine atıp oradan tek bir tag kullanarak yazdırabilirsiniz.Bu şekilde tek har yazması normal gibi geldi. d2001 yaparak denediğinizde a harfi gelirse dediğim daha iyi anlaşılır.

Farkında olmadan 6 yıl önce sorulmuş bir soruyu cevaplamam ve üyenin tek girdisinin bu olması da komik oldu. Kalsın bu şekil :)

6 yıl değil ki. 6 Aralık

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri