Mitsubishi PLC, HMI, Motion ve Robot Yazılım Desteği

Merhabalar,

Mitsubishi Elektrik FX, L ve Q serisi, Q Motion, L Simple Motion, FX5U Simple Motion, GT1000 ve GT2000 serisi HMI, 4 Eksen Scara, 6 Eksen Arm Robotları hakkında bilgi ve destek almak isteyen olursa bu forumdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Software, Selection tool, Data sheet, Manuel, hazır program örnekleri, fonksiyon blokları vs.
Merhaba Bora bey şuandada üzerinde çalıştığım bir paketleme makinası var bilindik bir marka bunları omron ile yapıyor fakat bir türlü çözemedim mantığını normalde e-cam ile mantığı kolay ama pulse ile nasıl yapıyor çözemedim özellikle faz hizalama konusunu bu konuda bilginiz varmıdır bana sadece fikir verseniz çok minnettar olurum.
benim sıfır gördüğüm makinanın üstünde bu plcden vardı.2. el olarak gördüğüm revize yapmaya çalıştığımda panasonic vardı onda muhtemelen pulse ile yapmış omron kullananda acaba ne kullandı?
WhatsApp Image 2020-05-06 at 18.07.11.jpeg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
omronun böyle bir uygulamasına ben de denk geldim.
encoder i sürücüye girmiş ve büyük ihtimal cam eğrisini sürücüye yaptırıyor.
HMI den de redüksiyon oranını girebileceği bir sayfa açmış.
sanırım plc sadece arada haberleşme sağlıyordu.
plc programında başka detay göremedim.
aynısını yapmak istiyorum aslında Mitsubishi ile. yakında da yaparım.

• Beğen
Tepkiler:
omronun böyle bir uygulamasına ben de denk geldim.
encoder i sürücüye girmiş ve büyük ihtimal cam eğrisini sürücüye yaptırıyor.
HMI den de redüksiyon oranını girebileceği bir sayfa açmış.
sanırım plc sadece arada haberleşme sağlıyordu.
plc programında başka detay göremedim.
aynısını yapmak istiyorum aslında Mitsubishi ile. yakında da yaparım.
cam ile değilde bunu pulse ile yapanlar hangi mantıkla yapıyor hadi ben benek sensörsüz yaptım gayet güzelde çalıştı fakat marklı ambalajı benek sensörlü nasıl yaptırıyorlar bunuda yaptım ama verimli olmadı 2 benek arası mesafe ölçüp bunu frekansa konvert edip.. ama istediğim gibi olmadı.Çok merak ediyorum yapan usta nasıl yaptı öğrenmek isterim

Ekte HMI ve Inverter Haberleşmesi için anlatım ve program örneği mevcuttur. Dosya boyutları yüksek olduğu için yükleme sıkıntı olabiliyor, talebiniz olursa we transfer ile yükleyebilirim.
Dokunmatik ekran (HMI) ile Mitsubishi PLC programlama konusunda detaylı araştırma diye bir ödev verdi hocam, buna uygun bir metin bulabilir miyim
Dokunmatik ekran (HMI) ile Mitsubishi PLC programlama konusunda detaylı araştırma
bu ödeve karşılık bir metin bulamadım yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri