MITSUBISHI MR-J3-100A SERVO SÜRÜCÜ VE FX3U-48M PLC

deadlylost

Üye
Selamın alkeykum arkadaşlar sizlere bir sorum olcak,
elime MR-J3-100A sürücü HF-102 Ac servo motor ve FX3U-48M plc geçti. ben bu sürücüyü plc ile nasıl sürebilirim CN1 soketinden plc ye nasıl bağlanırım ve PLC komutları nelerdir ben hiç bir düzgün dökümana ulaşamadım. delta plc servo kullandıgım için bu çok değişik geldi :D yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Mitsubishi sitesinde bütün teknik dökümanlar mevcut. Yalnız bir hatırlatma , FX3U-48M plc'nin sonunda R (Relay) veya T (Transistor) simgeleyen bir harf olması gerekir. Bu kod plcnin çıkış tipini belirler. Eğer R ise röle çıkışlıdırki servoyu pals ile süremezsin.

Mitsubishi sitesinde bütün teknik dökümanlar mevcut. Yalnız bir hatırlatma , FX3U-48M plc'nin sonunda R (Relay) veya T (Transistor) simgeleyen bir harf olması gerekir. Bu kod plcnin çıkış tipini belirler. Eğer R ise röle çıkışlıdırki servoyu pals ile süremezsin.
Cevabın için çok teşekkür ederm. plc transistör çıkışlı. bunu zaten biliyorum. çünkü delta asda b2 ve 28sv modelleri ile çalışma yapmıştım. ztn ben otomasyon işlerimde genellikle delta kullnıyorum bu mitsubishi takımı elime bi hurdacıdan geçti :D ama sapa sağlam çalışıyor. sadece bana gerekli olan bilgi CN1 soketinin plc ile bağlantı şekli bide plcdeki PALS komutu

http://avtomatika.info/MELSERVO/MR-J3-A, Instruction manual.pdf
Burada sürücünün klavuzu var. 63. sayfada pozisyon kontrol modu için CN1 bağlantı şeması var.
http://www.consys.ru/sites/default/files/documents/FX3U_ Positioning Manual.pdf
Buda FX3u serisi plc dökümanı , türkçesini bulamazsınız. Yalnız plc için arada pozisyon kontrol modülü olması gerekebilir. Dökümanları inceleyin. Ama delta plc bu servoyu daha kolay sürer gibi geliyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri