Mitsubishi FX3U ile Servo Motor kontrolü hakkında

aladag16

Üye
Iyi çalışmalar.
Plc ye uzun zamandir merakliydim ve plc alma düşüncesindeydim. Çin'e gitmemle bunu firsat buldum ve 1 tane Mitsubishi FX3U 32MT plc aldim. Üzerinde calistigim bir projede servo motor kontrol etmem gerekiyor. Bunu en iyi plc ile yapabilecegimi düşündüm. Çin'deki saticilarla da konustum orojem icin uygun olabilecek plc fx3u 32mt dediler ve bunun uzerine aldim. Şimdi uzun zamandır ugrasiyorum. Elimde bir adet Delta Asda B serisi servo surucu ve 750 Watt gucunde motoru var. Bunu pulse yöntemiyle surmeye calisiyorum ama bir türlü basaramadim bilgisizliğimden dolayı. Bir sürü örnekler denedim Y0 cikis pinine pulse tanimliyorum, ornegin 100 khz tanimliyorum. Olcu aletlerimle olcuyorum 100 khz gosteriyir fakat bunu servo motora yansitamiyorum. Sürücünnün parametrelerini ayarladim. Hersey tamam. Serviaktif oluyor ama hareket etmiyor. Simdi bagkanti semasina baktigimda sürücü üzerinden 21 ve 22 pinleru pulse, 19 ve 20 pinleri direction. Ben bu baglantiyi kuramadim. Kablo kombinasyonunu yapamadım. *Plc yi harici power supply ile besleyip ayni power supply ile servo surucusunun pinlerini besliyorum. Bu konuda sizlerden yardim istiyorum. Üniversitede bir projemde kullanacagim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri