Mitsubihi PLC ve Scada

doğa

Üye
Arkadaşlar, mitsubishi PLC ile Scada uygulaması yapmak istiyorum. bunu için hangi Scada programı uygun olur. PC ile PLC arasındaki haberleşme seri porttan olucak. Acaba destekler mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Slm,
Citect programını kullanabilirsiniz.
Mitsubihi ile Seri porttan haberleşebilirsin.
Çok fazla PLC markası ve tipi haberleşme protokolü barındırıyor içinde.

Slm,
Citect programını kullanabilirsiniz.
Mitsubihi ile Seri porttan haberleşebilirsin.
Çok fazla PLC markası ve tipi haberleşme protokolü barındırıyor içinde.

arka arkaya mesaj yazdığım için özür diliyorum,
Vijeo citect programında, mitsubishi PLC lerin driver ının olmadını öğrendim. Citect 6.1(6.1 ve daha eski sürümlerinde varmış) sürümünü ise internetten çok fazla aramama rağmen setup ını bulamadım hocam. Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Vijeo citect programında, mitsubishi PLC lerin driver ının olmadını öğrendim. Citect 6.1(6.1 ve daha eski sürümlerinde varmış) sürümünü ise internetten çok fazla aramama rağmen setup ını bulamadım hocam. Lütfen yardımcı olur musunuz ?

hala ihtiyacın varsa ve bana ulaşırsan yardımcı olabilirim.

citect scada similayon sorunu var tam olarak yaptıgım parcanın sımılasyonunu yapamaıyorum ....

Arkadaşım mitsubishi citech sacadası ( mitsubishi MX4 citech )tir onun içindirki vajio citech te mitsubishi driveri yoktur bulabilirsen bunu kullan ben daha önceki işlerimde bu scadayala plc yi rs232 portan bağlayıp sonderece hızlı ve esnek olarak çalıştırdım halada çalışıyor eğer daha büyük işler yapıcam diyorsan ethernet yoluyla birçok plcyi bu scadaya bağlıya bilirsin fakat plc ethernet olayını destaeklemesi gerekiyor ..

Bir adet kepware OPC server al, birde Reliance scada her şeyi yaparsın..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri