Mini plastik enjeksıyon makinası

Konu sahibi kardeşimizin en büyük sıkıntısı sermaye. Maalesef bugün en basit enjeksiyon kalıbı 6-7 bin liraya patlıyor. Daha birde arkasına hammadde alınacak. Ürün gramajlı ise birde tonajlı hammadde almak gerecek geçti mi 10 bin daha :)

Bu rakamlarda çok basit kalıplar için daha yani biraz karmaşık biraz özel kalıp hammadde olacak olursa işin rengi iyice değişiyor.

Bu konunun ilk mesajinda yer alan videodaki makinenin bir benzerini yapmak istiyorum.

Bu duzenege ait basit bir teknik cizim yapabillirmisiniz?

Elimdeki duzenekte bir sutun kolu cevirmek suretiyle asagiya iniyor. Zemine dokundugu andan itibaren kolu cevirmeye devam ettiginizde bir 15mm kadar sutunun ust kismi asagiya inmeye devam ediyor.

Bu duzenekle isiticili silindiri ve pistonu kaliba dayadiktan sonra pistonu 15mm asagiya itebilirim.

Bu duzenege sadece isitici silindir ve piston ilave etmem yetecek gibi gorunuyor.

Kafamda cizim sekillendi ama dedigim gibi bu sistemlere yabanciyim isin ustadi varsa onerilerini dinlemek istiyorum.

Son düzenleme:
Bu konunun ilk mesajinda yer alan videodaki makinenin bir benzerini yapmak istiyorum.

Bu duzenege ait basit bir teknik cizim yapabillirmisiniz?

Elimdeki duzenekte bir sutun kolu cevirmek suretiyle asagiya iniyor. Zemine dokundugu andan itibaren kolu cevirmeye devam ettiginizde bir 15mm kadar sutunun ust kismi asagiya inmeye devam ediyor.

Bu duzenekle isiticili silindiri ve pistonu kaliba dayadiktan sonra pistonu 15mm asagiya itebilirim.

Bu duzenege sadece isitici silindir ve piston ilave etmem yetecek gibi gorunuyor.

Kafamda cizim sekillendi ama dedigim gibi bu sistemlere yabanciyim isin ustadi varsa onerilerini dinlemek istiyorum.
Çizim şart mı?

https://www.google.com/search?q=kol...UYDGMBHSPFDM8Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=881

Kardeş prototip basacaksan 3d printer ile bas.İmalat için bu tarz el tezgahı ile dogru dürüst ürün çıkaramazsın,boşuna ugraşma(Bu yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum)Eger gerçekten güzel bir ürün çıkaracagına inanıyorsan bir tane finansör bul ve kalıbını 2 li degil 4 lü hatta 8 li yaptır.Bu tür ürünlerde makinanın günlük üretecegi ürün sayısı önemlidir.Baskıya verdiginizde fason basan kişi sizden günlük ücret talep edecektir.O yüzden çoklu kalıpla günlük nekadar çok ürün üretirseniz maliyetiniz o kadar düşer.
2 gözlü maçalı kalıbı 6000 e yaptırabiliyorsan hiç düşünme yaptır.(inşallah dolandırmak için bu parayı istememiştir.)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri