Mini plastik enjeksıyon makinası

mtlaktrk

Üye
merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Biz yapışkan kroşelerin tasarımını değiştirdik daha işlevsel hale getirdik.Fakat sorun şu ki plastik enjeksiyoncular bu ürün için çok fazla ücret istiyorlar.Bende minyatür enjeksiyon makinesi yapıp kendim üreteyim diye düşündüm asagidaki linkte benzer bir makina var.fakat nasıl yapacağım hakkında bir bilgi yok.Elinde minyatür plastik enjeksiyon makinası olan varsa söylesin ben ulaşayım.Veya makinanın nasıl yapılacağına dair bilgi verirseniz memnun olurum iyi akşamlar.

Konuya ne kadar hakimsiniz bilmiyorum ama videoda ki manuel bir makine ile günlük kaç adet ürün alabileceksiniz ki ? Bu durum maaliyetinize yansımayacak mı ?

Eğer numunelik baskılar alacaksınız başka ama onun içinde 3 boyutlu yazıcılar var.

Kalıp var mı? Enjeksiyon işinde asıl maliyet kalıptır.

Kalıpla beraber elektrik çok büyük kalem. İmalat şuanda sürüm ile kendini belki amorti ediyor. Makine hobi amaçlı güzel duruyor rezistanslı bir hazne ve muhtemelen haznenin içerisinde viton keçeli sıkıştırma yapan piston vardır. Araştırdınızmı ?

Kalıpla beraber elektrik çok büyük kalem. İmalat şuanda sürüm ile kendini belki amorti ediyor. Makine hobi amaçlı güzel duruyor rezistanslı bir hazne ve muhtemelen haznenin içerisinde viton keçeli sıkıştırma yapan piston vardır. Araştırdınızmı ?

Videodaki manuel cihazda piston falan yok. Dediğiniz gibi rezistanslı bir hazne ve haznenin iç deliğine uygun çapta(erimiş hammaddeyi geriye kaçırmayacak şekilde) metal silindilik bir malzeme var. Kola basıldığında erimiş hammadde kalıbın içine enjekte edilmiş oluyor. 1:1 enjeksiyon makinelerindeki enjeksiyon sistemi çok daha farklı ve nispeten karmaşık.

Merhaba elimde kalip yok ankara da plastikcilere gittim kalip icin en dusuk fiyat 6000 tl talep ettilerYapiskan kroseninde imalatini yapmak istiyorum.nasil olacak bilmiyorum

Senin fiyat konusundaki beklentin nasıl bilmiyorum ama 6000 TL normal bir fiyat. Kalıp kaç gözlü ?

Beni lütfen yanlis anlamayin.Urunume patent basvurusu yaptim.Ar-ge ye cok para harcadigim icin uretime gecicek yeterli param kalmadi.Piyasa arastirmasi yaptim.Güzel getirisi oldugunu tespit ettim.Fakat plastik enjeksiyon makinam yok.Makinasi olan varsa beraber calisalim.

Beni lütfen yanlis anlamayin.Urunume patent basvurusu yaptim.Ar-ge ye cok para harcadigim icin uretime gecicek yeterli param kalmadi.Piyasa arastirmasi yaptim.Güzel getirisi oldugunu tespit ettim.Fakat plastik enjeksiyon makinam yok.Makinasi olan varsa beraber calisalim.

Plastik enjeksiyon makinelerim var plastik parça imalatı ile uğraşıyorum. Ürünün büyüklüğü nasıl bir şey bilmiyorum. Ama sanırsam maçalı bir kalıp olsa gerek.

Sen mi 2 gözlü istedin yoksa parçanın geometrisinden dolayı mı 2 gözlü oluyor kalıp. Patent durumunu anlıyorum ama parçanın nasıl bir şey teknik verileri olsa bende buradaki kalıpçı arkadaşıma sorsam. Yada siz kalıbı yaptırıp göndereceksin bende baskı yapacağım

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri