Mini Elektrikli Vinç Sorunu

TURGUTO

Üye
Sayın ustalar 250/500 kg ceken vınc asagı yukarı tuslarına basınca bınanın ana sıgortasını attırıyor.
1-Sigorta atmasınan sebep ne olabılır?
2-Vınce kumanda eden kumandanın bosta kalan 4 kablosunu nasıl bağlayacagımı bılemedım. Bağladığım kabloda Sıyah-Kırmızı - Mavi ve Toprak kabloları var ama kumanda dan 4 kablo çıkıyor??
Ekte fotoğrafları sunuyorum destklerınızı rıca ederım vınc baglantı 1.jpeg

Ekli dosyalar

Under Ground

Profesyonel Üye
Sayın ustalar 250/500 kg ceken vınc asagı yukarı tuslarına basınca bınanın ana sıgortasını attırıyor.
2-Vınce kumanda eden kumandanın bosta kalan 4 kablosunu nasıl bağlayacagımı bılemedım. Bağladığım kabloda Sıyah-Kırmızı - Mavi ve Toprak kabloları var ama kumanda dan 4 kablo çıkıyor??
Ekte fotoğrafları sunuyorum destklerınızı rıca ederım Ekli dosyayı görüntüle 64906
Buradan sigortanın niye attığını bilemeyiz . Motor yanık, kondansatör delik ya da başka bir elektriksel kısa devre olabilir .

MetinUlas

Üye
Ekte fotoğrafları sunuyorum destklerınızı rıca ederım Ekli dosyayı görüntüle 64906
Muhtemelen motoru yanmıştır. Emin olmak için uzman teknisyen bakmalı. Her vinç için bağlantı aynı değil. Kumanda kapağının içinde bağlantı şeması olmalı. Şemaya bakıpta bağlantıları yapabilirsiniz. Şemaya bakıp ta nasıl bağlayacağınızı soracaksınız hiç dokunmayın. Arıza vinçteyken bina tesisatında da sorun çıkmasın.

darkveyn

Üye
Uzerinde tek dugme mi var 1 0 2 anahtarmi var

Baglanti semasini bulursaniz yardimci olabiliriz

Son düzenleme:

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Forumda arama yaparsanız şemasına da ulaşabilirsiniz,

Uzerinde tek dugme mi var 1 0 2 anahtarmi var

Baglanti semasini bulursaniz yardimci olabiliriz