Mini chiller by-pass

Freon00

Üye
Herkese hayırlı işler mini chillerde soğutma düzgün bir biçimde sağlaınıyor fakat basma hattından by-pass alınıp expansion çıkışına bağlanılmış durumda bu da eşanjör girişi soğumaya başladığında sıcak gaz vererek suyu ısıtmaya başlıyor . Basma hattından alınan by-pass tam olarak ne için acaba ?
Sistemin çalışma sistemini bozuyor .

Ekli dosyalar

• 93299E94-9A8F-474F-B21A-EAFE4C9EDFC1.jpeg
    93299E94-9A8F-474F-B21A-EAFE4C9EDFC1.jpeg
    287.8 KB · Görüntüleme: 7
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Oradaki parçanın marka model bilgisi etiketi v.s. var mı?

Basmadan evap girişine bağlantı bir kaç nedenle olabilir. Biri ve en mantıklısı donma oluşuyor ise defrost için ancak orada aradaki parça selenoid değil.

Parçanın marka modelinden ne olduğu ve ne için kullanıldığını öğrenebiliriz. Sanki sporlan gibi görüyorum ama emin olmak lazım.

Oradaki parçanın marka model bilgisi etiketi v.s. var mı?

Basmadan evap girişine bağlantı bir kaç nedenle olabilir. Biri ve en mantıklısı donma oluşuyor ise defrost için ancak orada aradaki parça selenoid değil.

Parçanın marka modelinden ne olduğu ve ne için kullanıldığını öğrenebiliriz. Sanki sporlan gibi görüyorum ama emin olmak lazım.
Tekrar uğradığımda çekeyim abi etiketini .
Bende donma ile alakalı olduğunu düşünüyorum . Fakat eşanjör soğumaya başladığında sıcak gaz göndererek dereceyi yükseltiyor sürekli bu da performansı etkiliyor maalesef

Tekrar uğradığımda çekeyim abi etiketini .
Bende donma ile alakalı olduğunu düşünüyorum . Fakat eşanjör soğumaya başladığında sıcak gaz göndererek dereceyi yükseltiyor sürekli bu da performansı etkiliyor maalesef

Emniyet ventili desem? Benzemiyor ama acaba kondenser kısmı hava soğutmalı ise fanlar çalışıyor mu kondenser kirli mi ? Su soğutmalı ise su döngüsü iyi mi?

Bu sözümün özü kondenser basıncınız limitlerin üzerine gidiyor ise bu ventil gazı evaporatöre mi boşaltıyor acaba sağı solu patlatmasın diye.

Emniyet ventili desem? Benzemiyor ama acaba kondenser kısmı hava soğutmalı ise fanlar çalışıyor mu kondenser kirli mi ? Su soğutmalı ise su döngüsü iyi mi?

Bu sözümün özü kondenser basıncınız limitlerin üzerine gidiyor ise bu ventil gazı evaporatöre mi boşaltıyor acaba sağı solu patlatmasın diye.
Şimdi söyle anlatayım abi .
Hava soğutmalı cihazımız kondenser ve filtresi temiz , fan aktif çalışıyor . Daha önce gaz kaçağı var diye düşünülüp gaz basılmış cihaza . Zaten 500-1000 gr civarı gaz alıyor etiketini bulamadım şuan .
Acaba gazı fazla olupta sürekli by-pass valfini açıyor olabilir mi ?
Hava soğutmalı cihazımız kondenser ve filtresi temiz , fan aktif çalışıyor . Daha önce gaz kaçağı var diye düşünülüp gaz basılmış cihaza . Zaten 500-1000 gr civarı gaz alıyor etiketini bulamadım şuan .
Acaba gazı fazla olupta sürekli by-pass valfini açıyor olabilir mi ? Set derecemiz 20 C olması gerekirken bu valf sıcak gazı eşanjöre yani evaparatöre gönderdiği için bizim suyumuz daha da çok ısınmaya başlıyor . Gaz 134a

Ekli dosyalar

• 321CF996-1787-4411-9647-69BB8C5C27D0.jpeg
    321CF996-1787-4411-9647-69BB8C5C27D0.jpeg
    303.9 KB · Görüntüleme: 5
Acaba gazı fazla olupta sürekli by-pass valfini açıyor olabilir mi ?

Gaz fazla ise olabilir. Gaz basinclarini olcmekte fayda var. Oradaki o valfin ne olduğunu öğrenelim ona göre yorum yapalım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri