Mikrodalga Trafosundan Yüksek Voltaj Nasıl Alırım

Kalin girişler 220v girişi. Ilk fotoda siyah beyaz kablo girişi dediğiniz. Daha yakinlarda uğraştım bu trafoyla, pil punta makinesi yaptım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Küçük fener ampulü ile de olur, seri şekilde bağla pil veya adaptör kullan, umarım sorunsuz yaparsın.
Eklediğiniz videoda ufak bir detayı kaçırmışım bugün tekrar izleyip yaptım ve sonuç muhteşem oldu desteğiniz için teşekkürler
Kalin girişler 220v girişi. Ilk fotoda siyah beyaz kablo girişi dediğiniz. Daha yakinlarda uğraştım bu trafoyla, pil punta makinesi yaptım.
Siyah beyazdan 220 girişi yapıp sigorta olan uçtan ve trafo gövdesinden birer kablo uzattım ve gayet başarılı bir şekilde çalıştı teşekkürler ☺️

Eklediğiniz videoda ufak bir detayı kaçırmışım bugün tekrar izleyip yaptım ve sonuç muhteşem oldu desteğiniz için teşekkürler

Siyah beyazdan 220 girişi yapıp sigorta olan uçtan ve trafo gövdesinden birer kablo uzattım ve gayet başarılı bir şekilde çalıştı teşekkürler ☺️

yaptığınız ahşap yakma işlerinden bir kaç resim yollarmısınız

Resimler yetmez ama video da bekleriz :).

Bunlar çekmiş olduğum fotoğraflar en kısa zamanda videoda ekleyeceğim ☺️
Bunlar çekmiş olduğum fotoğraflar en kısa zamanda videoda ekleyeceğim ☺️
Biraz fazla yaktım ama zamanla tecrübe kazanıp güzel işler çıkarırım diye düşünüyorum ☺️

Ekli dosyalar

• IMG-20190113-WA0003.jpg
    IMG-20190113-WA0003.jpg
    158.3 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20190113-WA0002.jpg
    IMG-20190113-WA0002.jpg
    149.5 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG-20190113-WA0001.jpg
    IMG-20190113-WA0001.jpg
    209.6 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20190113-WA0004.jpg
    IMG-20190113-WA0004.jpg
    112.3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Lise okul yıllarında yapmıştım bir tane..Hala duruyor..Bir ara senin için bakıcam.Nasıl sarmışım.Yüksek voltaj değil ama az sarımla yüksek akım diye aklımda kaldı..Antigron kablodan kalem gibi yapıp ucuna klemens bağlamıştım..O klemens üçlarına ise 1mm ocak telini uç gibi kıvırıp yakmayı sağlamıştım.. Kıpkırmızı olurdu o tel ve tahta gibi malzemeleri süper yakardı..

Lise okul yıllarında yapmıştım bir tane..Hala duruyor..Bir ara senin için bakıcam.Nasıl sarmışım.Yüksek voltaj değil ama az sarımla yüksek akım diye aklımda kaldı..Antigron kablodan kalem gibi yapıp ucuna klemens bağlamıştım..O klemens üçlarına ise 1mm ocak telini uç gibi kıvırıp yakmayı sağlamıştım.. Kıpkırmızı olurdu o tel ve tahta gibi malzemeleri süper yakardı..
İlginiz için teşekkür ederim ama hallettim gayette başarılı sonuçlar aldım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri