Mevcut Binaya topraklama ve eş potansiyel bara ?

Selam. Mevcut yapılara topraklama yapılmaz denir ama örnek eski tarihi bir yapıya topraklama yapmak istenirse ;
Dört bir elektrod çakılırak etrafı çevrilir. Sonra yapı içine galveniz şerit sokulup eş potansiyel baraya bağlanır. Yapı içindeki metal aksamlarda potansiyele girer. Bu şekilde olur deniyor.
a) Peki bu doğru mu ?

b) Eş potansiyel baranın misyonu nedir ? Mantığı nedir yani? Çünkü yapının etrafını çeviren iletken, yapı içindeki metallerinde eşpotansiyel baraya girince ne oluyor ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Döküman güzelde her firmaya ait kataloglarda niye kendisine piyango vurmuş gibi sırıtan personeller olmak zorunda anlamıyorum . Bana acayip itici ve uyuz geliyor . Burada bir Türk personel olsa bir karış suratla ulan şu mesai bitsede gitsem modunda olur . Ya bu adamlar reklamcılıktan hiç anlamıyor ya da çalışma hayatından bir haberler .

53740

Döküman güzelde her firmaya ait kataloglarda niye kendisine piyango vurmuş gibi sırıtan personeller olmak zorunda anlamıyorum . Bana acayip itici ve uyuz geliyor . Burada bir Türk personel olsa bir karış suratla ulan şu mesai bitsede gitsem modunda olur . Ya bu adamlar reklamcılıktan hiç anlamıyor ya da çalışma hayatından bir haberler .

Ekli dosyayı görüntüle 53740

Aldıkları maaş iyi olduğu için yaşam standartları yüksek. O yüzden işlerini severek ve neşe içinde yapıyorlar :D

( genellemedir )
adamlar iş ve paraya aşık ( az çok fark etmez )
bizimkiler paraya ve kaytarmaya aşık ( parada versen de bir kulp bulur )
işe girmek için kırk takla atar , işverenin verdiği parayı kabul eder sonra ne veriyor ki zaten işi savsaklar , ( boşlar, önem vermez )
aradaki fark ve en önemlisi iş ahlakı !!!

kafaya şapkadan başka bişey takmıcan sürekli gülüseyecen mutlu olmak için en küçük nedene sarılcan mutlu olucan arabesk dinlemicen metal müzik dinle Metallica,Megadeth,Ozzy Osbourne,Black Sabbath ve Ronnie James Dio ddinle mutlu ol...

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri