mesafe sensoru lazım

denny

Üye
Arkadaşlar benim bir sensore ihtiyacım var. Lop uygulamalı bir hattımız var, eskiden sac dilimlemiyorduk lazer pointli bir mesafe ölçen bir sensorümüz vardı. şimdi burda sacı dilimlere ayıracağız. Eski sensor lazer noktası ile ölçtüğü için 2 sac arasında geldiğinde lazer boşa gelip sacın uzaklığını yanlış ölçecek. o yüzden bana lazer noktalı değilde daha değişik bir şekilde ölçecek kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz bir sensor var mı?

Arkadaşlar benim bir sensore ihtiyacım var. Lop uygulamalı bir hattımız var, eskiden sac dilimlemiyorduk lazer pointli bir mesafe ölçen bir sensorümüz vardı. şimdi burda sacı dilimlere ayıracağız. Eski sensor lazer noktası ile ölçtüğü için 2 sac arasında geldiğinde lazer boşa gelip sacın uzaklığını yanlış ölçecek. o yüzden bana lazer noktalı değilde daha değişik bir şekilde ölçecek kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz bir sensor var mı?
resimde anlatmaya çalıştım sistemi ve sensoru.

resimde anlatmaya çalıştım sistemi ve sensoru.

ULTRASONİK sensör denersen bence bu sorunu rahat çözersiniz ama ultrasonik sensörde sesin yayılma açısı ve minimum parça büyüklüğüne bakmanız lazım.

sick ten bakabilirsin.

https://mysick.com/partnerPortal/TopFrameset.aspx?AutoSelect=SK_Products

um30 serisi.

ARKADAŞIM ELİMDE SENİN İŞİNİ GÖREİLECEK SİCK MARKA ULTRASONİC SENSÖRLER MEVCUT
sick UM30-12112 ULTRASONİC SENSÖR ------------------FİYAT 600 TL/ADET
sick UM30-14113 ULTRASONİC SENSÖR ------------------FİYAT 900 TL/ADET

İLGİLENİRSEN

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar