Meraklilarina arçelik 2200 sıfır buldum ve aldim

shutter muhabbeti değilmi hocam

Buna shutter sayısı dendiğini bilmiyordum açıkçası.Siz söyleyince netten baktım şimdi.Yalnız arkadaşlar çok masumane yazmışlar "mekanik parçaların yıpranması" falan diye.. :)

Maşallah efsane makine harbiden [emoji4] eski servis çalışanıyım evlerden hala sıfır kutusunda eski ürünler çıkabiliyor. Adam zamanında alırken 2 tane almış veya kızına çeyizlik almış ama kızı evlenmemiş sonrada eski diye istememiş günümüz şartlarında halaa sıfır 2200 yada leydi bulaşık makinaları görmekteyiz. Mükemmel makinalar tertemiz yıkar geçer. Şimdi ki makinalar bu kadar kaliteli değil malum rekabet var. Bu tür eski ürünlerde tek sorun yedek parça bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kullanın [emoji4]

Maşallah efsane makine harbiden [emoji4] eski servis çalışanıyım evlerden hala sıfır kutusunda eski ürünler çıkabiliyor. Adam zamanında alırken 2 tane almış veya kızına çeyizlik almış ama kızı evlenmemiş sonrada eski diye istememiş günümüz şartlarında halaa sıfır 2200 yada leydi bulaşık makinaları görmekteyiz. Mükemmel makinalar tertemiz yıkar geçer. Şimdi ki makinalar bu kadar kaliteli değil malum rekabet var. Bu tür eski ürünlerde tek sorun yedek parça bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kullanın [emoji4]
O zaman size bir soru bunun amorsitorler ust kapagi acip bastirinca basket topu gibi sekiyor cok yumusqk baktim amorsitorler made in germany bunlar gazli mi yoksa sonradan takilan yerliler gibi yay mi var bu sanirim ilk cikan serilerden

Ayrica bu makinelrrin şimdikiler den temkz yikamasinin nedeni sadece bol su almasimidir

Şimdi özellikle ürün uzun yıllardır yattığı için amortisörler normal şartlarda değişmesi gerekir çünkü raf ömrünü yitirmiştir. Temiz yıkanmasının sebebi evet bol su ile yıkamasından dolayıdır. Birde çelik kazan olduğundan dolayı tüy parçacıkları vs kazanın içine yapışmıyor yani yıkama esnasında tüm pislikler tahliye pompasindan atılıyor.
Şimdiki plastik kazan makinalarda tüyler yapışıyor kazan çatlıyor deliniyor vs vs bir sürü şikayet

Şimdi özellikle ürün uzun yıllardır yattığı için amortisörler normal şartlarda değişmesi gerekir çünkü raf ömrünü yitirmiştir. Temiz yıkanmasının sebebi evet bol su ile yıkamasından dolayıdır. Birde çelik kazan olduğundan dolayı tüy parçacıkları vs kazanın içine yapışmıyor yani yıkama esnasında tüm pislikler tahliye pompasindan atılıyor.
Şimdiki plastik kazan makinalarda tüyler yapışıyor kazan çatlıyor deliniyor vs vs bir sürü şikayet
Uzerine yuk binmedigi halde mekanik bir parca nin raf omru dolarmi

Uzerine yuk binmedigi halde mekanik bir parca nin raf omru dolarmi
Metal aksamda bir problem olmaz ama plastik türü kauçuk türü malzemeler açıkta kalırsa yani hava alırsa esnekliğini kaybeder sertleşme gerçekleşir hatta malzemede çatlamalar bile gerçekleşebilir.
Beklediği alan da çok önemli rutubetli bir yerde mi bekledi havadar yerde mi bekledi. Mesela sıfır araba lastiği alın 10 sene sonra aracınıza takın sıfır olmasına rağmen yağmur suyunu veya kar buzu gördü mü jilet gibi kayacaktır. Çünkü malzeme sertleşti esnekliğini az da olsa yitirdi. Lastik tutunamayacaktir. Bunun gibi bir sürü örnek verilebilir. Ama amortisörlerini değiştirmenizde fayda var. Diğer kalan parçalara birşey yapmanıza gerek yok. Amortisorlerde keçeler vs var biz yetkili servis olarak bu tür demode ürün kurulumu yapacağımız zaman amortisörlerin kesinlikle değişmesi gerektiği hakkında bilgi veriyorduk. Degistirmeniz sizin faydaniza. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri