Mekatronik mi? Endüstriyel kontrol mü?

Sizin deneyiminize dayanarak soruyorum bu sene seçim yapıcağız otomasyon 2 bölüme ayrılıyor.

aslında sizin ne istediğiniz daha önemli hangisinde daha başarılı olacağınızı düşünüyorsanız onu seçmenizi tavsiye ederim.

Her iki bölüm hakkında detaylı bilgi edin ve sn İ.Tandoğan yorumunu değerlendir.

2 dersin de müfredatlarını burada paylaşırsan daha rahat birşeyler söyleriz. Ayrıca evet hangisinde daha çok başarılı ve mutlu olacaksınız o önemli

mekatronik de 8 saat plc var fakat kontrolde 4 ama benim kafamda şu an oluşmuş birşey yok.Kontrol daha çok bilgisayar üzerine

Mekatronik daha çok otomasyon içeriklidir o yüzden plc ders saati daha fazla. Endüstriyel Kontrolde de çözüme sadece PLC ile gidilmeyebilir. Bu daha önemlidir bence. Ama iyi bir mühendis olabilmek için 2sinde de uzmanlaşmak gerekir , sadece birinde kalırsan yarım kalırsın. Mekatronik seçip Endüstriyel Kontrolde de kendini geliştirmen daha rahat olur. Endüstriyel Kontrolden başlayıp Mekatronikte kendini geliştirmek ise daha zor olur.
Ders içeriklerinin hepsini koyarsan daha rahat konuşuruz. Ben de Mekatronik Müh. okuyorum bu arada

camby Konuyla alakası yok ama müh. e atl denmi girdin yoksa eml denmi yoksa düzmü lisedenmi kaç puanla giriliyor?

Bnm mekatroniğe puanım yetmezse üni girşinde mekatronik bölmünü seçebilirmiyim ne gibi puan düşüşleri olur?

Ben normal liseden geçtim Mekatronik Mühendisliğine , 351 puan yapmıştım ama puan her sene değişiyor ona göre hesap yapma, sıralama önemli 12-13 binde kapatmıştı en son sanırım hala öle. Sıralama kolay değişmez yani .
Benim girdiğim zaman sadece Kocaeli vardı oraya girdim ama şimdi bir çok üniversitede Mekatronik olduğu için daha rahat yerleşirsin.
sen teknik lisede misin?

evet Anadolu teknik lisesi.Doğrudan geçiş kalktığı için işim baya zor galiba

derslerin yarısından çoğu aynı 12.sınfda mekatronik öğrencilerine cnc dersi var

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
HiçBilmiyorum

Yeni konular

Geri