Mekanik mi çizim mi tercih etmeliyim?

ligt

Üye
Acil yardım

1.Mühendislik mekanik dersi
2.Mühendislik çizim dersi
Elektrik elektronik mühendisliği için ileride daha çok işe yarayacak olan hangisi?
Hangisini tercih etmeliyim yukarıdaki teknik seçmeli derlerden?

Son düzenleme:
Selamun aleyküm
Bu dersler eğer mak. müh ile alakalı ise çizim program ve tekniğini kendinizin öğrenmesi zor sayılmaz. Mekanik ve diğer konuları da zor olarak ele almayız ama mekanik ile derin konulara giriş elde edebilirsiniz.
Hayırlı günler dilerim.

as. Çizim tercih edicm zannedersem. Daha kolay gibi.

Hayırlısı olsun
Yalnız çizimdeki içerik nedirbbilmek lazım. Catia Autocad gibi mekanik çizim programları mı yoksa elektronikle ilgili kaynak bilgi ve çizim programları mı.
Bu arada elektronik mühendisliği ders notlarını toplamaya çalışıyorum. Hem web de yayınlama hem de elde etme istiyorum. Yardımcı olur yol gösterebilirseniz memnun olurum. Bu konuda mesajım var. İnceleyebilirsiniz.
Hayırlı günler dilerim.

Çizim dersi çok zor bir dersmiş ama bir mühendisin hem üç boyutu hayalinde canlandırabilmesini hem de çizilen bir parçayı anlayabilmesini geliştirdiği için bence mekatronik gibi alanlarda çok büyük öneme sahip. Öte yandan mekanik dersine giren arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre mekanik fizik-1 in aynısı (veya biraz gelişmişi) bir dersmiş. Ne olursa olsun çizim bana çok şey kattı. Herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri