Mekanik Kilitlemeli Kontaktör

kontaktör bobinlerini belli bir röle kontağı ile ve ayrıyetten jog butonlada besleme yapabiliyorum.2 gündür araştırıyorum ve en sonunda Schneider Electric müşteri hizmetlerini arayarak bu kontaktörün sadece kod isminin değiştirilerek üretiminin devam ettiğini öğrendim. önceden CA2-DK22 olan kod CA2-DK222 olmuş ve o yüzden bizim satın almacılar bulamıyor.neyse yardımcı olmak isteyen arkadaşlara teşekkürler.ayrıca kip(yada step) röleler hakkında bilgisi olan veya bilgi olan yeri bilenler varsa onlardan yardım bekliyorum..saygılar....
merhaba arkadaşım aynı kontaktörden banada lazım oldu buldunmu sen bu kontaktörü yardımcı olursan sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ileri geri kombinasyonu sipariş etmek sureti ile alabilirsiniz fakat temrin süresi 3-4 haftayı bulabilir. çünki butİp kontaktörler piyasada fazla kullanılmadığı için stokta bulundurulmazlar.
ÖNEMLİ NOT: SİPARİŞ VERİRKEN LÜTFEN BOBİN GERİLİMİNİ BİLDİRİNİZ.

3kw 3RA1315-8XB30-1AP0 SİEMENS
4kw 3RA1316-8XB31-1AP0 SİEMENS
5,5kw 3RA1317-8XB30-1AP0 SİEMENS
7,5kw 3RA1325-8XB30-1AL2 SİEMENS

telemecanicue mekaniksel klitlemeli kombinasyonlarını imalattan kaldırdı ama yerinemekanik kilitleme kombinasyonunu üretti
buna göre almanız gereken malzemeler ise şunlardır.
2 adet LC1D12-BOBİN GERİLİMİ KONTAKTÖR ve 1 ADET LAD-9R1 dir.

anlaşılmayan bir husus olursa yardımcı olurum tekrar :)

arkadaşlar bence bu işten kurtulmanın en kolay yolu elektriksel kilitleme yapmak

ileri geri kombinasyonu sipariş etmek sureti ile alabilirsiniz fakat temrin süresi 3-4 haftayı bulabilir. çünki butİp kontaktörler piyasada fazla kullanılmadığı için stokta bulundurulmazlar.
ÖNEMLİ NOT: SİPARİŞ VERİRKEN LÜTFEN BOBİN GERİLİMİNİ BİLDİRİNİZ.

3kw 3RA1315-8XB30-1AP0 SİEMENS
4kw 3RA1316-8XB31-1AP0 SİEMENS
5,5kw 3RA1317-8XB30-1AP0 SİEMENS
7,5kw 3RA1325-8XB30-1AL2 SİEMENS

telemecanicue mekaniksel klitlemeli kombinasyonlarını imalattan kaldırdı ama yerinemekanik kilitleme kombinasyonunu üretti
buna göre almanız gereken malzemeler ise şunlardır.
2 adet LC1D12-BOBİN GERİLİMİ KONTAKTÖR ve 1 ADET LAD-9R1 dir.

anlaşılmayan bir husus olursa yardımcı olurum tekrar :)

arkadaşım yardımın için sağol ama lad9r1 işimi görmez o sadece mekanik koruma yani enversör açlışmada bi kontaktör çekili iken diğer kontaktöre enerji verilse bile mekanik olarak diğer kontaktörün çekmesini engelliyor benim söylediğim konu çift bobin var bir bobine pals verdiğimizde kontaklar konum değiştiriyor ve öle kalıyor diğer bobin ucuna bi pals verdiğimizde ise kontaklar eski konumuna geri geliyor bobinler enerjili kalmıyor pals ile çalışıyor kalıcı pnomatik valfleri gibi düşünebilirsin lad9r1 kesinlikle olmaz

Schneider Elektrik müşteri yardım hattını (0212 444 30 30) ararsanız size mühadil bir ürün seçimi yapabilirler.

siemens 3tf 42 22 E kullan.mekanik kilitleme bulunması daha iyi olur.

kumanda voltajına (24.110.220v) ve kontrol edecegin motorun kw gücüne göre seçim yapmalısın

3tf 42 22 e (110 v) kontaktörde 1 nc +1 no var.yardımcı kontak kullanarak sorunu giderebilirsin.siemens ve telemekanik katloglarını incele .

Omron röle resmi kilitlemeli.

Ekli dosyalar

• 100_1803.JPG
    100_1803.JPG
    19.2 KB · Görüntüleme: 90
  • 100_1795.JPG
    100_1795.JPG
    18.8 KB · Görüntüleme: 87

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar