Maximum Loadcell Kablo Uzunluğu?

aybulus

Üye
Devreye alacağım bir silo tartım sistemi için loadcell kullanıcam.Loadcell den indikatöre kadar 20 mt kablo kullanmam gerekiyor..Çok hassas bi ölçüm yapmayacağım silonun boş ve dolu olduğunu görmem yetecek bana.Sorum ise 20 mt ekranlı kablonun ölçümde veri kaybı yaşatıp yaşatmayacağıdır.

sn aybulus, 55 m.ekranlı kablo kullandığım sistemde bir sorun yok. çok ciddi hassas ölçümleriniz yoksa 20 m. rahatca kullanabilirsiniz.

hayırlı çalışmalar diliyorum.

sn aliplc, ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.bir soru işaretinden kurtuldum:)) Kolay gelsin...

Sayın Aybulus,

130 metrede Ölflex tip kablo ile 100 tonluk silo'ların loadcell mevcut durum bilgilerini alıyoruz. herhangibir sıkıntı yaşamıyoruz.
Bilginize.

lapp belden gibi kaliteli kablo kullanmanızı tavsiye ederim.

Uzun kablo boylarında bazı yerlerde sorun yaşanmaması her yerde sorun yaşanmayacağı anlamına gelmez.
Çünkü ortamdaki gürültü bu gibi durumlarda önem kazanır. Ama bu uygulama çok kaba (var / yok) olduğu için ben de bir sorun yaşanmayacağını düşünüyorum.
En kötü ihtimal olan 20 metre kabloya olur.

loadcellerde kablo mesafesi onemlidir signal kaybi olabilir..loadceli secme imkaniniz var ise 6 uclu loadcelleri tercih edin..onlarin mesafesi daha uzundur
+vcc
-vcc
+signal
-signal
+sense
-sense

Son düzenleme:
alwinnn doğru söylemiş 6 uçlu loadcell ler uzun mesafelerde sinyal kaybı olmasın diye üretiliyor

analog to rs485 - rs485 to analog converterlar ile 1km kadarda taşıyabilirsiniz buda farklı bir yol. hatalı ölçüm yaptırmaz ve enterferns ve gürültü asla işlemez.

kablonun ekranı iyise 20m sorun olmaz zaten kalibrasyon yapacağın için fazla sıkıntı yaşamazsın...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri