Mavi Ekran Hatası

a.celik01

Üye
öncelikle merhabe arkadaşımın getirdiği pc yi yapmak istiyorum ama pc de ki sorun bilgisyar açıldığında windows logosundan sonra mavi ekran gelio mavi ekranda ki hata kodunu okumadan geri reset atıo yani geri başa dönüo bu işlem sürekli döngü halinde devam edio nasıl bi öneriniz war lütfen yardım şimdiden tşk. ederrim

hayır chckdisk filan yapsan kurtulur mu onu öğrenmek istiyom boş yere format yemesin en son çare format olması lazım arkadaş d ye atmamış bilgilerini masaüstünde o de c yi kapsıo :(

arkadaşının hdd yi kendi pc ne bağla, dosyaları aktardıktan sonra format.
ben bi kere mavi ekranı gördüm mü format atarım kendi pc me
ha birde format cd sini takıp mevcut verileri koruyup onarabilirsin.

arkadaşım peki hata kodunu gördüğün gibi ekranı dondurabiliyor musun pause break tuşunu kullanarak.eğer olursa kodunu yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim.ama büyük ihtimal senin ramler yerinden oynayıpta temassızlık yapabilir yada ram soketlerin çalışmıyordur varsa başka yedek boşta soket değiştirip dene büyük ihtimal sorunun ortadan kalkar. eğer sorunu hallettiysen herkesin öğrenmesi açısından bizimle çözümünü paylaşabilirsin..

güvenli kipte açıp donanım sorunlarına bi bak

BIOS seçeneklerine girip işlemcinin sıcaklığına baktınız mı? Genellikle fan çalışmıyorsa ya da heat sink (İşlemci altındaki metal yapı) çok tozlandıysa işlemci soğuyamadığı için koruma amaçlı bilgisayara reset attırır.

Saygılarımla,

Son düzenleme:
Fandan kaynaklanacağını zannetmiyorum fanın çalışmadığını varsaysak bile ilk defa açılan bir pc de sıcaklığın ani yükselip hata verme ihtimali pek yok sanki...

Açılış menüsünde F8 di sanırsam sistem hatalarında otomatik yeni başlatmayı devredışı bırak gibi bir seçenek vardı.. orda hata modu ayıklama güvenli mod hepsini dene yerse.. En son geri yükleme kullan yapcak bişi yoksa format ellerinden öper:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri