masterdrive status ve control word.

onurcan

Üye
arkadaşlar benim masterdriveden plceye gelen status wordun hangi parametrelerden geldiği ve status wordun bit bit anlamlarına ihtiyacım var. ayrıca arkadaşlar plcden drive a gönderdiğimiz controlwordun bit bit hangi parametrelere gittiğini öğrenmem gerekli. yardımcı olursanız sewinirim arkadaşlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ya tam benim aradığım konu
profibus ile plc S7 414-2dp sürücü ise MC.

bende plc de bulamıyorum bu bitleri.

benim aradaığım masterdrive vc

elinde vfc nin gsd file varmı (bildiğim kadarıyla ve control wordleri orada tanımlı olması lazım)

mc ve vc için compendium edition pdf file var siemensin sitesinde. kısaca control ve check back sinyalleri deniyor.. hatta compendiumun geldıgı cd de bır de ornek var...
ben denedım oldukca ıyı calısıyor.
Selamlar.

drive monitör programını kurup status ve kontrol vordlarınrın anlamlarını bulabilirsin

gecen ay status word leri okuyup Scada da göstermiştim istersen benim bakarak yaptığım pdf (control,status word bilgilerini anlatan) dosyasını gönderebilirim.

Bu arada masterdrive dan nefret ediyorum. ayda bir patlamasından şeklinden şemalinden hele o gürültüsünden.

arkadaşlar slm. sürücüler nasıl ayarlanıyor parametreler nedir yani bu konuda acil yardıma var 2800 devir motorumuz var buna sürücü bağlamamız gerekiyor bu işten anlayan arkadaş işten çıktı iş bana kaldı yardımcı olurmusunuz sağolun

master drıve mc evet arkadaşlar ben 2800 devirli motoru 6000 devre çıkartmak istiyorum ne yapa bilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri