Manyetik Tabla Yapımı

Can Kotan

Üye
Arkadaşlar merhaba,Ben bir manyetik tabla projesi üzerinde çalışıyorum.Benim sıkıntım sadece elektromanyetik mıknatıs seçimi.Acaba bu konu üzerinde bilgili biri varsa yardım edebilir mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ölçülerini de yaz bilgili arkadaşlar cevap verecektir, bir de neodiyum mıknatıs kullansan olmaz mı?

30*30 cm diye düşünüyorum.Onu bende düşündüm fakat benim projem endüstriyel bir proje olmasını istediğim için daha güçlü mıknatıs kullanmak istiyorum.

30*30 cm diye düşünüyorum.Onu bende düşündüm fakat benim projem endüstriyel bir proje olmasını istediğim için daha güçlü mıknatıs kullanmak istiyorum.

Yangın kapılarında kullanılan elektromanyetik tutucular gerçekten güçlü ve 30 x 30 tablaya sığacak boyutta olduğunu düşünüyorum. birden fazla da kullanarak tutuculuğu arttırabilirsiniz.

Herhangi bir siteden aldığım bilgi 500 kg tutma kapasitesi olduğudur.

link : https://www.elitkilit.com/500kg-elektromanyetik-miknatisli-kapi-kilidi-k-500.html

urun_19[1].jpg

Neoidyum miknatislar 10-12 bin gaus arasindadir ve buyuk ebatlilari oldukca teklikelidir (kullanim acisindan).. sen en iyisi elektomanyetik olarak surulebilen birseyler yap.. manyetik alanlarin yonunu degistirerek tabla donusuny kontrol bile edebilirsin..tabla zemini sabit magnet alt kisim elektro magnet gibi.. misal elekro manyetik trenlerin calisma prensibi

Yangın kapılarında kullanılan elektromanyetik tutucular gerçekten güçlü ve 30 x 30 tablaya sığacak boyutta olduğunu düşünüyorum. birden fazla da kullanarak tutuculuğu arttırabilirsiniz.

Herhangi bir siteden aldığım bilgi 500 kg tutma kapasitesi olduğudur.
Verdigin cevap icin teşekkür ederim oncelikle.Simdi benim yapacagim sistem biraz daha prototip olarak dusundum.Simdilik ben 18 kg' etkili bir elektromiknatis dusunuyorum acaba sizce o etkili olur mu?

Neoidyum miknatislar 10-12 bin gaus arasindadir ve buyuk ebatlilari oldukca teklikelidir (kullanim acisindan).. sen en iyisi elektomanyetik olarak surulebilen birseyler yap.. manyetik alanlarin yonunu degistirerek tabla donusuny kontrol bile edebilirsin..tabla zemini sabit magnet alt kisim elektro magnet gibi.. misal elekro manyetik trenlerin calisma prensibi
öncelikle bana cevap verdigin için teşekkür elektromanyetik miknatis kullanmayi dusunuyorum hem daha güvenli hemde daha mantikli geldi.Ben acaba 18 kg lik mıknatıs kullansam olur mu acaba?

18 kg likla neyi kastettin anlamadim. Ferritmanyetik magnet cok yer kaplar onu soyliyim. Neodiyum magnet ufak boyutla ayni isi yaparsin..sana manyetik alan izleme kagidida lazim olacaktir.. tabla zemini herektli olacagi icin sabit koyardim ben olsam.. zeminede surulebiln elektro manyet bobin yapar frekans konvertoru ile surerdin en basitinden

Internette oyle yaziyor acaba o 180 newton a kadar mi dayaniyor anlaminda?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170920-000729.png
    Screenshot_20170920-000729.png
    323.1 KB · Görüntüleme: 30
Uygulamadn giryorum resim acamiyorum.. link atarsan inceliyim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye