makine panosunda ups arızası?

zelio87

Üye
merhaba. bir makinenin elektrik panosundaki ups arızalıydı yenisini takayım dedim taktım çıkışınıda dokunmatik panel ve pc ye giden prizlere bağladım tık diye sigortası atıverdi.sonra fişin diğer türlü taktım çalıştı ve sigorta atmadı nedeni ne olabilir.ups in fazıyla sebeke nötürümü çakıştı acaba?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba. bir makinenin elektrik panosundaki ups arızalıydı yenisini takayım dedim taktım çıkışınıda dokunmatik panel ve pc ye giden prizlere bağladım tık diye sigortası atıverdi.sonra fişin diğer türlü taktım çalıştı ve sigorta atmadı nedeni ne olabilir.ups in fazıyla sebeke nötürümü çakıştı acaba?
Faz toprak kısa devresi var ondan sigorta atmış..ters takmakla bu sefer nötr toprak kısadevresi olmuş..ağer kaçak akım roleniz olsaydı iki durumda da atardı..kısadevreyi giderin kakr taktırın saygılar....

Bu konuya benden başkası yazmamış...

herhangi birf kısadervre bulamadık.sorun Şebeke nötürü ile ups fazının çakışmadı oldu sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,288
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri