MagBox uydu alıcı görüntü gidip gelme sorunu.

huh

Profesyonel Üye
Pc monitörünü MagBox uydu alıcı ile TV olarak kullanıyorum. Magbox uydu avuç içi kadar olanlardan. Kumanda gözü ekran önüne konan tip.

Hdmi çıkışını Glink marka hdmi to vga çevirici ile pc monitörüne bağladım.
Pc hoparlörü ile de sesi alıyorum.

Başta sıkıntı yoktu. Ama yaklaşık bir aydır görüntü 1 - 2 saniye gidip geliyor, bu arada ses gelmeye devam ediyor. Son zamanda git geller sıklaştı. Neredeyse siyah ekran seyreder oldum.

Besleme adaptörü topraksız tip ve uydu alıcının kendi adaptörü

Problem ne olabilir?

Adaptörü ölçtün mü, bu sistemi ne kadar zamandır kullanıyorsun?

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Adaptörü ölcmedim.

Düzenleme:

Şimdi olctum adaptörü, tam 12 volt çıkışı var. 12v 1 amper fiş yapılı switching tip adaptör.

Son düzenleme:
bende daha önce benzer bir sorun yaşamıştım hdmi to vga çeviricinin micro usb beslemeli olanından aldığımda sorun çözülmüştü.

Sıkıntı monitörde olmasın.

Besleme yok benim HDMI VGA dönüştürücüde.

Monitör benimde aklıma geldi ama dugmeden kapatınca üstündeki ışık sönüyor. Ancak izlerken görüntü gidince ışık yanık kalıyor. Bende monitör sağlam dedim. Bilmem doğru dedim mi?

Bu donusturuculer içerisindeki devrenin çalışma gerilimini hdmi çıkışından cihazdan alıyor. Sürekli kullandığın bir bilgisayar varsa monitörü dönüştürücü ile onda bir süre dene eğer sorunsuz çalışıyorsa uydu cihazının hdmı çıkış enerjisi yetersiz geliyor olabilir.

Mantıklı. Fırsat bulursam deniycem. TV sürekli kullanımda çünkü.

Aynı durumu ben de yaşıyorum. İlk 1-2 ay kopmasız izlemiştim. Sonra ekran gelip gitmeye başladı. bendeki aparat vga-hdmi beyaz bir çevirici monitörüm ince değil eski tip analog monitör. aparatı vatandan almıştım. Çözümü beraber bulalım...

Ben bu arizanin aynisini hem recevier icindeki blok kondasitor hemde adaptorun icindeki kondansitorden kaynaklanmisti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri