Mach3 Spindle Hız Ayarı

SANIRIM anlatamadım mach 3 te kullanmak 8 çıkışlı bir kartım var ancak çıkışları program içinde nasıl kullanacagım valf aç demek istiyorum yada fren aç gibi programa bir m kodumu ekleniyor

SANIRIM anlatamadım mach 3 te kullanmak 8 çıkışlı bir kartım var ancak çıkışları program içinde nasıl kullanacagım valf aç demek istiyorum yada fren aç gibi programa bir m kodumu ekleniyor

bunu yapan firmalar ve ya kişiler var ancak paylaşılmıyor

Bu forumda bu kadar bilgi paylaşılıyorken senin üç kuruşluk iki bağlantın için paylaşmamazlık yapılmaz merak etme. Hele ki bir dakika içinde
Kartın nedir makinen nedir ak mı kara mı hiçbirşey bilmeden nasıl yardımcı olunabilir?
Hangi karta hangi programa göre konuşalım?
Koy resimlerini anlat neyi nasıl yapmak istiyorsun görelim paylaşalım.

Servo motorlara kadar işi ilerletmişsen bir pwm çıkışının, röle bağlantısının vs. ne olduğunu da biliyor olmalıydın. Mach3 ise keza öyle.

Emeklemeden koşmak bu olsa gerek :)

Neden bu şeklde bir tepki verdiginizi anlamadım. Ben sitedeki paylaşım için herhangi bir şey söylemedim yazıyı okur sanız tekrar firmalar var dedim ve yardımcı olmuyorlar dedim.emeklemeden koşmak demiyelim şuna mach 3 ile yaklaşık 2 yıldır kesintilide olsa ilgileniyorum şu anda Cincinnati Milacron Sabre 750 3-Axis CNC VMC, 1996, Ref.#76A-119 (SOLD) - YouTube bu link teki cnc aynısını çalıştırdım eksen hareket leri olarak takım degitirmede sorun yaşıyorum magazin var magazinin kapagı var bu kapagı açmam için program içi komut lazım mesela kapak açıl yazdıgımda açılması gibi.
schnider lexium32 servo ve sürücü lerini kullanıyorum step ve dır sin yali ile hareket ediyor ist ve kocaeli de kullanacak arkadaşlara devreye alamada yardımcı olabilirim. şu anda uraştıgım işlemde step- dır sinyalini plc hızlı sayıcılara girip yazılan programla pwm çevirip konturol ünitesi bozuk olup motorları saglam olan cnc lerde 1 plc 1 pc ile işlem yapmak. ekranda gördügün cnc simens 22 euro fanuc 21 euro teklifle konturol ünitesi degiştirmeyi önerdi.ve benim bu tezgahtaki maliyetim 9000 lira olacak ben koşmuyorum arkadaşım inş direk uçacagım. size tepki olsun diyede yazmıyorum paylaşalım paylaştıkça ögrenelim. istedigim şu m7 m8 gibi kodla 4 adet daha output ihtiyacım var. buna m101 m201 yada ö1 ne oldu önemli degill program içine yazar isem output vermesini istiyorum. saygılarım la.

Bu forumda bu kadar bilgi paylaşılıyorken senin üç kuruşluk iki bağlantın için paylaşmamazlık yapılmaz merak etme. Hele ki bir dakika içinde
Kartın nedir makinen nedir ak mı kara mı hiçbirşey bilmeden nasıl yardımcı olunabilir?
Hangi karta hangi programa göre konuşalım?
Koy resimlerini anlat neyi nasıl yapmak istiyorsun görelim paylaşalım.

Servo motorlara kadar işi ilerletmişsen bir pwm çıkışının, röle bağlantısının vs. ne olduğunu da biliyor olmalıydın. Mach3 ise keza öyle.

Emeklemeden koşmak bu olsa gerek :)

Neden bu şeklde bir tepki verdiginizi anlamadım. Ben sitedeki paylaşım için herhangi bir şey söylemedim yazıyı okur sanız tekrar firmalar var dedim ve yardımcı olmuyorlar dedim.emeklemeden koşmak demiyelim şuna mach 3 ile yaklaşık 2 yıldır kesintilide olsa ilgileniyorum şu anda Cincinnati Milacron Sabre 750 3-Axis CNC VMC, 1996, Ref.#76A-119 (SOLD) - YouTube bu link teki cnc aynısını çalıştırdım eksen hareket leri olarak takım degitirmede sorun yaşıyorum magazin var magazinin kapagı var bu kapagı açmam için program içi komut lazım mesela kapak açıl yazdıgımda açılması gibi.
schnider lexium32 servo ve sürücü lerini kullanıyorum step ve dır sin yali ile hareket ediyor ist ve kocaeli de kullanacak arkadaşlara devreye alamada yardımcı olabilirim. şu anda uraştıgım işlemde step- dır sinyalini plc hızlı sayıcılara girip yazılan programla pwm çevirip konturol ünitesi bozuk olup motorları saglam olan cnc lerde 1 plc 1 pc ile işlem yapmak. ekranda gördügün cnc simens 22 euro fanuc 21 euro teklifle konturol ünitesi degiştirmeyi önerdi.ve benim bu tezgahtaki maliyetim 9000 lira olacak ben koşmuyorum arkadaşım inş direk uçacagım. size tepki olsun diyede yazmıyorum paylaşalım paylaştıkça ögrenelim. istedigim şu m7 m8 gibi kodla 4 adet daha output ihtiyacım var. buna m101 m201 yada ö1 ne oldu önemli degill program içine yazar isem output vermesini istiyorum. saygılarım la.

Kullanacağın output ile ne yapmak istediğini yazarsan daha kolay olur.

arkadaşım, mach3 ile ilgili hertürlü yardımı karşılıklı menfaatler doğrultusunda verebilirim.... önceleri herkese inat BEDAVA idi ama BEDAVA bilgi kimilerin menfaatine dokununca olmadık ithamda bulundular (5.sınıf esnaf gibi....) o yüzden artık cüzzide olsa ücret karşılığı yardımda bulunuyorum, isteyen herkese ücreti karşılığı Mach3 hakkında hertürlü ( mekanik, elektronik, elektrik, hidrolik, pnömatik) destek veririm.... ilgilen arkadaşlar bana mail adresimden ulaşabilir... (belki bu şekilde 1.sınıf esnaf olabilirim... her nekadar kimseyi kazıklama gibi bir becerim olmasada yapmaya çalışırım....)

herkese merhaba,

tezgahım için arel marka 1,5kW 18000 d/dk spindle motor ve 1,5kW sürücü almayı düşünüyorum. sormak istediklerim
1. sürücü ve motoru nasıl çalıştırcağım
2. bu motor ve sürücüyü mach3 den bağımsız mı kontol edeceğim
3. parça işlerken devir sabit mi kalıyor? eğer değişken ise bunu nasıl ayarlayacağız.
4. sürücü sadece devir ayarlamak için mi kullanılıyor
4. 400x500x150 mm gövdesi sağlam bir makinede alüminyum ve plastik parçayı düzgün bir şekilde işlemek için 1,5kW motor gücü yeterli olur mu?

şimdiden teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar

yardım eder misiniz? konu hala güncel

Sorduğunuz soruların benzerleri ve cevapları çeşitli zamanlarda verildi.
Soruş şeklinizden tahmin ettiğim başka soracak çok şeyiniz var ve hatta ne soracağınızı daha bilmiyorsunuz bile.
Lütfen üşenmeden ilgili ilgisiz gördüğünüz yazıları okuyun.
Çeşitli linklerle resimlerle anlatımlar var.

Mesela yakın zamanda @akyele kardeşimizin benzer konusu vardı...
Mesela kesici uçlar kalemler kesme hızları gibi bir başlık olacaktı...

Önce sıkıcı gelebilir ama mutlaka okuyun başlıkları.

herkese merhaba,

tezgahım için arel marka 1,5kW 18000 d/dk spindle motor ve 1,5kW sürücü almayı düşünüyorum. sormak istediklerim
1. sürücü ve motoru nasıl çalıştırcağım
2. bu motor ve sürücüyü mach3 den bağımsız mı kontol edeceğim
3. parça işlerken devir sabit mi kalıyor? eğer değişken ise bunu nasıl ayarlayacağız.
4. sürücü sadece devir ayarlamak için mi kullanılıyor
4. 400x500x150 mm gövdesi sağlam bir makinede alüminyum ve plastik parçayı düzgün bir şekilde işlemek için 1,5kW motor gücü yeterli olur mu?

şimdiden teşekkür ederim

Alacağın motor 1.5 değil 1.4 kw/1.9 hp 220v 3 Faz

1- Sürücüyü 220V ile besleyip çıkışını motora bağlayacaksın haliyle.
2- Motor ve sürücüyü Mach3 ile koordineli çalıştırabilirsin yada manuel olarak on/off da yapabilirsin.
3- Parça işlenirken devir hızını sürücü üzerinden manuel kontrol edebilirsin. Ama program üzerinden devir ayarlamak istersen PWM çıkışlı arayüz kartı gerekir.
4- Sürücü sadece devir ayarlamak için kullanılmaz. Yüksek frekans motorlarının olmazsa olmazıdır. Sakın şebekeden besleyim falan deme:)
5- Makinenin ebatları vs. motor gücü için önemli değil. Kaldıracağın paso, kullanacağın kesici takım çapı falan filan önemli. Ortalama 6mm çap takım ile ve az pasolarla gücü yeterli gelir. Daha büyük çaplar daha çok motora yük demek. 1.4 kw motor ile yağ çeliğine bileme takımla 1 mm e kadar paso kaldırdığımız oldu. Ama iyi birşey değil :)

Bu arada sürücünün parametrelerini ayarlamadan motoru bağladım hadi çalış olmaz.

Şimdiden birşey değil:) Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri