Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu ayarla ile çok güzel güzel klavye hareketi geldi ama kalibrasyon hala çalışmıyor sadece devre üzerinde harekt verdiğim eksnin ışığı yanıyor ama reel harekt bir türlü yok birde öreğin autocadde bir yazı yazıyorum dxf olarak masaüstüne kayıt ediyorum sonra bunu lazycamde açıyorum gcode olarak mach3 e yolluyorum ama örneğin mehmet yazdım sadece me kısmı gözüküyor,bu sebeten bende mastercam indirdim ama burdada g code nasıl alınıtı bir türllü bulamıyorum. yaw bu yazılım ksımı makinayı yapmaktan zormuşş bunu anladım..

Yrdımlarınız için şimdidien teşekkürer..

Saygılar.

Reel hareket için eksenleri ENABLE yaptınız mı? (port / pin ayarlarlarından) programınız sanırım demo oyüzden yazının bir kısmı yani 500 satır dan sonrası gözükmüyor...

Reel hareket için eksenleri ENABLE yaptınız mı? (port / pin ayarlarlarından) programınız sanırım demo oyüzden yazının bir kısmı yani 500 satır dan sonrası gözükmüyor...

Mehmet bunun crack vs varmıdır? Boşuna aramayayaım yoksa nereden alıcam sizde var ise full sürüm satıyormusunuz?

Herkes her konuyu iyi bilemez. Ha dersen ki herkes bildiği işi yapsın. Sen de haklısın ama o zaman yardımcı olmazsın biter. Ama ben bu işi öğreneceğim arkadaş.

Sen ne anladın da dediğimden yardımcı olmazsın biter falan diyebiliyosun. Önce okuduğunu anlayıp sonra konuşsan yukarıda yazdıklarına da gerek kalmayacak. Ayrıca illa ki herkez her konuyu bilmez o yüzden de öğrenci olurum dedim. Ama bildiklerimi de elimden geldiğince aktarmaya çalışıyorum. Sizin sorununuz için de ilk cevap verenlerdenim farkındaysan.

Ayrıca bir sayfa önce mehmetkose arkadasımız sana sorunun ile ilgili soru sordu yardımcı olmak için ama okumadın sanırım cevap vermedin.

Herkez tam anlamıyla bilmese de bilenler bildiği konularda bilmeyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyor. Ben de bunlardan biriyim. O sebeple lütfen doğru anlayalım söylediklerimizi...

Mehmet bunun crack vs varmıdır? Boşuna aramayayaım yoksa nereden alıcam sizde var ise full sürüm satıyormusunuz?

Programı ArtSoft USA - Home of Mach3 and LazyCam adresinden paypal aracılığıyla 175$ a satınalabilirsin. Forum da crack paylaşımı yasak malum...

Ayrıca kodlardan önce yapmanız gereken eksenleri manuel hareket ettirmek. Bunu yapmadığınız sürece ileri gidemezsiniz. Eğer yapabilirsen config menüsünden Port&Pin ekranlarının resimlerini yükle bakıp eksik olan yerleri söyleyelim. Böyle daha iyi olabilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkes her konuyu iyi bilemez. Ha dersen ki herkes bildiği işi yapsın. Sen de haklısın ama o zaman yardımcı olmazsın biter. Ama ben bu işi öğreneceğim arkadaş.

Sayın arkadaşım, Gökhan arkadaşım art niyetli yazmadı o yazıyı, sadece bilgi paylaşımında bulunduğumuz için espiri mahiyetinde yazdı, kimse kimseye yardım etmek zorunda değil, ama farkındasınızdır ilk cevap yazanda yine bu arkadaşımız bence haksızlık ediyorsunuz arkadaşımıza, sizinde art niyetli biri olmadığınızdan eminim biz burada birbirlerimizin bildiklerini birilerine yardımcı olmak adına ortaya koyuyoruz ve PAYLAŞIYORUZ, paylaşıyoruz diyorum çünkü bilgi paylaşmakla çoğalır ne aksi halde ne benim bildiğim bir bilginin size faydası olur nede sizin bilginizin bana faydası olur, neyse fazla uzatmayım ben bu konuyu baştada dediğim gibi bizim kapımız herkese açık bildiğimiz her konuyuda paylaşmaya hazırız... Elimizden geldiği kadarı ile....! (umarım beni yanlış anlamamışınızdır, kesinlikle incitmek ya da rencide etmek amaçlı birşey yazmadım...)

şimdi gelelim sizin sorunuza daha öncede yazdım sorun nedir diye ama cevap alamadım, mümkünse sorunuzu tam olarak tekrar yazarsanız elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.... Saygılar, Mehmet KÖSE

Ben lisanslı kullanıyorum evet ama kesinlikle machxx satmadım, satamamda yasal değil çünkü, ben sadece bilgi paylaşımında bulunuyorum, forumda crack paylaşımı malum yasak, biraz araştırırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz internette.. Eğer hala sorununuz devam ediyorsa yardımcı olmak isterim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam program sorunu için gpeker bey yardımcı olucak inş ,fakat şu anda benim tek sorunum makina herşeyi yanlış oranda çiziyor ..

Şimdi bakın tüm resimleri ve detayları ekliyorum artık şu sorunu net bir şekilde çözmek istiyorum

Öncelikle bugün calibrasyon ekranınındaki butonu çalıştırmayı başardım ama nasıl?
roadrunner ı yükledim yine

calbrbre ardında x eksenini seçtim sonra 100 yazdım yani 100mm 10 cm git dedim gitmedi ana ekrana döndümm cycle starta bastım makina gitti ama durmadı ben sarı renk pause tuşuna bastım durdu ve hemen ardından bir soru geldi ekrana ne kadar gitti diye bende 200 yazdım step per ayarı yazdı ekranda tamam dedim x ekseninin motor ayarlaına baktım
step per ayarı değişmiş. yani bu şekilde bir ayar yapsam doğru ayar yapmış olurmuyum?

Hocam program sorunu için gpeker bey yardımcı olucak inş ,fakat şu anda benim tek sorunum makina herşeyi yanlış oranda çiziyor ..

Şimdi bakın tüm resimleri ve detayları ekliyorum artık şu sorunu net bir şekilde çözmek istiyorum

Öncelikle bugün calibrasyon ekranınındaki butonu çalıştırmayı başardım ama nasıl?
roadrunner ı yükledim yine

calbrbre ardında x eksenini seçtim sonra 100 yazdım yani 100mm 10 cm git dedim gitmedi ana ekrana döndümm cycle starta bastım makina gitti ama durmadı ben sarı renk pause tuşuna bastım durdu ve hemen ardından bir soru geldi ekrana ne kadar gitti diye bende 200 yazdım step per ayarı yazdı ekranda tamam dedim x ekseninin motor ayarlaına baktım
step per ayarı değişmiş. yani bu şekilde bir ayar yapsam doğru ayar yapmış olurmuyum?

o şekilde ayar yapmanız imkansız çünkü makine değil siz durduruyorsunuz... isterseniz beraber yapalım ayarları

Hocam bir şekilde yapalım artık son noktaya geldim tek sorunum makinein ayarı yok.manual de olsa bi şekilde yapmam lazım

Motorumda kasnak var ve triger kayış var.

Bu arada Mehmet bey sizde stepmotor varmı 2nm lik.almak isterim. 2 adet lazım x ve y eksenlerindeki motrum 0.8mah güçleri baya az.zorlanıyor makina ve titreme yapıyor.

Hocam bir şekilde yapalım artık son noktaya geldim tek sorunum makinein ayarı yok.manual de olsa bi şekilde yapmam lazım

Motorumda kasnak var ve triger kayış var.

Bu arada Mehmet bey sizde stepmotor varmı 2nm lik.almak isterim. 2 adet lazım x ve y eksenlerindeki motrum 0.8mah güçleri baya az.zorlanıyor makina ve titreme yapıyor.

ben ticari olarak uğraşmıyorum bu iş ile sadece hobi amaçlı kullanıyorum mach programını, yani satlık olarak step motor yok malesef, yanlış anmayın özürdilerim ama ben hala sorun nerede anlayamadım defalarca okuyorum ben mi göremiyorum diye ama hala ne yapamadığınızı çözemedim özürdilerim... eğer bilgilendirirseniz sevinirim...

Sorunum şu: Örneğin Corel yada illustratorda genelde illustrator 10cm 15cm Mehmet yazıyorum Programa atıyorum yazı çıkıyor ama makina çok küçük çiziyor yani orjinal benim istediğim 10cm 15cm çizmiyor sorun bu yani calibrasyon sorunu..

Bu sorunu çözmek için Settings sekmesi altındaki calibre tuşunu ben diyim 100 siz deyin 300 kere denememe rağmen otomatik kalibrasyon yapamadım..

Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri