Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet kartın 1 nolu pın'i röle gösteriyor fakat confıg/ pın-pin/output ayarlarından olarak out#1 pın1 port 1 2,3,4,5,6,7 x-y z çıkışları enable 14 devrede bir transsistör ile çıkış verilmiş fakat ben bu ayarları yaptıktan sonra dıagnostic'te output 1 aktif göremiyorum hayliyle çıkışta alamadım.
kartın kendini ve ayarlarını buradan görebilirsiniz
www.gnexlab.com

hatta röle çıkışına bir led bağladım ama olmadı porttun 1 nolu bacağı neden çıkış vermezki

Moderatör tarafında düzenlendi:
1) Motor Outputs dan Spindle Enable Aktif yap, Dir Pin# 1 yaz, Dir low Active yi seçili hale (Yeşil yap) getir
2) Outputs Signals den Enable1 i aktif yap, Port#1 ve PinNumber i de 14 yap.
3) Outputs#1 satırında Enable yi aktif yap, Port# 1 yap, Pin Number' i 1 yap.
4) Spindle Setup sekmesine girdiğinde Relay Control bölümündeki Disable Spindle Relays seçeneği işaretli OLMASIN kontrol et.

Tamam de. Config menüsünden Save Settings de ve programı kapat aç.

MDI ekranında İnput satırına M3 dediğinde motor çalışmalı M5 dediğinde kapanmalı.

Ayrıca en önemlisi senin kartın üzerinde röle göremiyorum. 1 nolu port yalnızca 5V veriyor olmasın? Yani harici bir röleyi tetiklemek için çıkış veriyordur. Öyleyse 5 V DC bir röle ilave etmelisin.

Dediğim gibi röle ilave etmen gerekirse yukarıda yazdığım ayarları yaptıktan sonra ölçü aletin varsa 1 nolu pinde çıkışı aktif yaptığında omaj okuyorsan ayarların tamdır.

gpeker 2003 sabahtan beri onunla uğraşıyorum e stop x stop hepsi tamam fakat out olmadı senin dediğini hemen deniyorum haber ederim şu an çalışıyor zaten

evet kart sadece cıkış veriyor röle ekleyeceğim. port 1den 5 volt göremedim senin dediklerini şimdi yapıyorum sonucu bildiririm

gpeker 2003 allah senden razı olsun okey , çok güzel çalışıyor kafayı kıracakktım.hatta transistörden şüphe edip sökmüştüm. Sağolasın

mach 3 'ü keşfettikce hayranlığım dahada artıyor çok güzel bir program

okey teşekkür ederim yardımların için çalışıyor.ögrnecek çok şey var daha yavaş yavaş hepsini öğreneceğiz inşallah

Allah senden de razı olsun. Ne mutlu bana yardımcı olabildim :)

Hatta roleyi bile bağladım çalışıyor şuan tekrar teşekkür ederim

Herkese merhaba, biraz geç oldu ama yine döndüm, herkese çalışmalarında kolay gelsin... epey ilerlemiş forumumuz,

Hoşgeldiniz... Deiğiniz gibi bayağı mesafe aldık.

Teşekkürler, kaldığımız yerden devam foruma:)))) bu arada EMC2 yide öğrendim saolsun EMRAH bey.!

hoşgeldin Mehmet Abi
EMC ile ilgili de tecrübelerini aktarırsın artık :)

paylaşırım ama özel mesaj atman lazım istersen Wiki linkleri vereyim hemen:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri