Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gpeker2003 mil bir turda 5 motor bir turda 200 (adım) 200/5=40 40 adımda 1 mm hareket
1/8 de 8*40=320 hesab bu :D

Haklısın ben 1/8 de 1600 derece olduğu için 1/16 olarak hesaplamıştım. Pardon...

Merhaba arkadaşalar,
sayın mehmet köse bey bir sorum olacaktı. Hobi olarak 1mtx1mt ebadında cnc tezgahı yaptım. motorlarım 200step 1.8 derece, X ve Y ekseninde M12 mil hatvesi 1.75mm,, Z ekseninde M10 mil hatvesi 1.50mm lik sonsuz mil kullandım. Bu motor ve mil değerlerine göre girmem gereken motor tuning değerleri nedir, birtürlü yapamıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Merhaba arkadaşalar,
sayın mehmet köse bey bir sorum olacaktı. Hobi olarak 1mtx1mt ebadında cnc tezgahı yaptım. motorlarım 200step 1.8 derece, X ve Y ekseninde M12 mil hatvesi 1.75mm,, Z ekseninde M10 mil hatvesi 1.50mm lik sonsuz mil kullandım. Bu motor ve mil değerlerine göre girmem gereken motor tuning değerleri nedir, birtürlü yapamıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Micro step ayarınızı da belirtiniz...

evet bendede aynı sorun motor tuning
step motor 200 adım 1.8derce
mil hatvesi 4mm
mikro step eğer kattaki yarsa 1/2den başlayıp 1/16 ya kadar devam ediyor
yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim

sayın mehmet köse
size ulaşmak için yeterli mesaj sayım yok
lütfen bana bir eposta gönderirmisiniz

evet bendede aynı sorun motor tuning
step motor 200 adım 1.8derce
mil hatvesi 4mm
mikro step eğer kattaki yarsa 1/2den başlayıp 1/16 ya kadar devam ediyor
yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim

1.8 dereceli 200 adımlı step motorlara göre 4-5 ve 10 hatveli vidalı miller için yapılması gereken steps per değerleri

1.8 dereceli 200 adımlı step motorlara göre 4-5 ve 10 hatveli vidalı miller için yapılması gereken steps per değerleri;

ilginize teşekkürler

step per değerleri tamam peki
Velocity In's or mm's per min,
Acceleration In's or mm's/sec/sec,
G's,
Step Pulse 1-5 us,
Dir Pulse 0-5
yazan değerlere neler gireceğim yardımcı olursanız çok sevineceğim

Velocity hız, acceleration ise ivmelenme (hızlanma ve yavaşlama) ayarıdır. Hızını motorunun gücüne göre ayarlamalısın. Mesela yüksekten düşüğe doğru denemelisin. g's değerini kendi verir. Step ve Dir pulse ayarı da 3 -3 yaparsan idealdir.

çok teşekkür edir yardımlarınız için söylediklerinizi deneyeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri