mach3 3 eksenli kartta SLAVE eksen yapılır mı?

amele75

Üye
Merhabalar. 1 buçuk yıl önce mach3 kullanımı konusunun tamamını okumuştum ve kendi cnc mi yaptım ve epeydir sorunsuz kullanıyorum.

çok aradım ama sorumun cevabını bulamadım. Mach 3 de çok inceledim nafile...
Sorum şu ki; 3 eksenli bir tb6560 kartta eksenlerden birini SLAVE yapabilirmiyim. Mach3 te benim idrak edebildiğim 4. ekseni slave olarak öneriyor...
2. soru tek eksene 2 adet 3A motoru bağlasam ( switch ayarında gücü yarıya çeksem) ne olur. Sanırım direk bağlasam sürücü yanar....

Emin olmamakla birlikte;

3 eksenli sürücüde slave motor kullanamazsınız ama tek eksene 2 motor bağlayabilirsiniz. Bir çözüm ama sürücüye çok yüklenmiş olursunuz. Söylediğiniz gibi yanma ihtimali yüksek. Slave için tekli bir sürücü alıp kullanabilirsiniz ama bence tekli sürücü almak yerine 4 eksenli bir sürücü alıp kullanmak daha iyi. Ben 4 eksenli TB6560 sürücü kullanıyorum. Yapmak istediğiniz gibi A eksenini Y eksenine slave yaptım.

4 eksen 6560 aldim slave yaptim ama ne kadar ugrastiysam slave düzgün calismiyor. Bazen biri, bazen digeri geride kalip kasma yapiyor. En dusuk hizlarda bile verim alamadım.
Eski makinemin 3 eksen karti ile test etmek istemiştim. Ben sıkıntının karttan oldugunu düşünüyorum. Karti aldigim yerde bu 6560 kartin amatör isi oldugunu yuksek performans alinamayacagini soyledi. Ancak ben once uc tb6560 kartimla 5-6 saat suren bir cok is yaptim. Hemde yuksek hizlarda kullanarak.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri