Maaş ile ilgili sorunum var arkadaşlar

Borusan bu yerin elektrik ve mekanik Bakım sorumluluğunu alıyor. Aralarında imzaladıkları sözleşmede işveren bir makine bir elektrik mühendisi bulundurma şartı koyuyor.
Resmi iş mi?

Maaş hep sıkıntı hep sıkıntı bende bir firmada elektrik-elektronik müh. olarak çalışıyorum ve yapmadığım iş yok makina arızaları giderme,kart tamiri,bilgisayar bakımları,muhasebecilik,makina alım-satım,makina tasarımı,mekanik işlerle uğraşmak aklınıza gelebilcek herşeyi yapıyorum ama aldığım para 1.000Tl bugun maaş gunum maaşımı enaz1.500tl yapmazlarsa işte çıkacağım :) işe girerken para 2.planda idi ama artık zoruma gidiyor.lise mezunu usta başlarının benden fazla maaş alması.(Bu demek oluyorkjı senın usta basından ne farkın var biz burda mühendise değer vermiyoruz ben böyle anlıyorum).Boşunamı okuduk :S

Sayın meslektaşım resmi iş olmasına gerek yok işveren mühendis bulundurma şartı koyuyorsa Sözleşmesine bir madde yazar mühendis bulundurmazsan şu kadar ceza ödeyeceksin diye artık çoğu yerde bu maddeyi koyuyor.

İnsan mesleki becerisini kendisi meydana getirir bencew bir insan çalıştı bir firmada öz verili olur ise orası için birşeyler yaptığını düşünüyor ve buda onu çalıştıran kişiyi tatmin ediyorsa maaş konusundaki sıkıntılar ortadan kalkar bence ama tabiki herşeyden önemlisi maaş alıyorsan onu nekadar hakettiğindir..

Maaş konusunda gerçekten iyileştirmalar olması zorunlu bir ailede çalışan sandece bir kişiyse en az ama en az 1000 tl maaş girmesi gerek o eve ama şimdiki şartlarımızda bu pek mümkün olmuyor askeri ücret 700 tl oldu üniversiteyi bitiren bir tekniker arkadaşımız bile askeri ücret sıfatında iş bulabilip çalışamııyor bile çalıştığı yerlerdede zaten askeri üçretle çalışıyor ozaman dengesiz sorunlar ortyaa cıkıyor ben kendim ilk okul mezunuyum ama kendimi çekirdekten yetiştirdiğim için bilgisayar ve eloktironik eletler konusnda el becerim ve bilgim var en az üni mezunu elemen kadar bilgim var yanımda yetiştirdiğim meslek sahibi yaptığım muhendisler var bizim zamnımızda okul önemli değildi büyüklerimniz meslek alsın alina biran önce derdi bizi buşekilde yetiştirdi bizde böyle yetiştik ve şimdiki şartlarda meslek yüksek okulu sıfatı aranması konusunda haklılar artık bizler gibi cahiller memleketi kalkındıramaz daha modern bir topluluk yetiştirip miraslarımızı onlara bırakmamız gerek bizden geçti artık ......:)

Doğru söylüyorsun ikelleci sonra piyasa şartları iyice kötüleşek

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri