Mıknatısın çektiği metal tozu nasıl temizlenir?

tan er

Üye
Manyetik indiksiyon bobininin ( otomobil ABS sensörü) mıknatısın topladığı metal tozu nasıl temizlenir?
Sensörü söktüğümde üzerinde epey metal tozları toplanmış oluyor. Bunları elle temizlemek epey zor oluyor. Bunu temizlemenin kolay bir yolu var mı?

İş yerinde kullandığımız gayet güçlü "kaynak mıknatısları " var ve çalışma koşuları nedeni ile çok çabuk metal tozu yapışıyor.

İşinize yarar mı bilmiyorum ama ben bunların temizlenmesinde en kolay yolu "basınçlı hava tutarak" sağladım.

Manyetik indiksiyon bobininin ( otomobil ABS sensörü) mıknatısın topladığı metal tozu nasıl temizlenir?
Sensörü söktüğümde üzerinde epey metal tozları toplanmış oluyor. Bunları elle temizlemek epey zor oluyor. Bunu temizlemenin kolay bir yolu var mı?
Basınçlı hava diyeceğim ama zaten elinizin altında vardır. Denemiş olmanız lazım. @Ar-kur-Tek hocam da benden 10 sn önce yazmış. Pişti olduk böylece.

İş yerinde kullandığımız gayet güçlü "kaynak mıknatısları " var ve çalışma koşuları nedeni ile çok çabuk metal tozu yapışıyor.

İşinize yarar mı bilmiyorum ama ben bunların temizlenmesinde en kolay yolu "basınçlı hava tutarak" sağladım.
Bilgi için çok teşekkür ederim. Hava bulursam bu yöntemi uyguluyorum ama işlem yaptığım yerde genelde hava olmuyor.

700-800 derece arasında miktatislar manyetik etkilerini kaybediyor. Bu sıcaklıklara dayanan bir parça ise isitilabilir yada daha kuvvetli bir miktatis ile parçanın kendi üzerine yapışması sağlanabilir

Balata spreyi hiç denediniz mi ? Aslında yağsız kontak spreyi diyeceğim ama balata spreyinin sizde olma olasılığı fazla .
Evet denedim. Balata spreyi karbon atıklarını ve bir kısım metal tozlarını temizliyor. Ancak sensör üzerinde hala daha demir partikülleri kalıyor. Dah kuvvetli bir mıknatısıda yanaştırmaya korkuyorum. Sensörün kutuplarını etk

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri