Mıknatısın çektiği metal tozu nasıl temizlenir?

Sonra otomobilin sahibine bozuk sensor verilir ve arkaya bakmadan kaçılır.
Dayanıklı ise diye yazdım manyetiği etkilemenin formülü bu

Ben de maydanoz olayım streç film kaplamayı denediniz mi?
ABS sensörü ABS dişli çarkı üzerinde çalışır. Bu çark ile mıknatıs arasında 1,2 mm ya var ya yok. Dönüş hızı ortalama saniyede 16 tur. Dişli çapı yaklaşık 10 cm.

Artırıyorum ve lehim pastası diyorum ( Tamamen deneysel olarak bir fikir )

Son düzenleme:
Manyetik mıknatıslari Demir tozu olduğunda en pratik yöntem bez ile silerek kurtuluyorum.

Sprey filan ise yarayacağını sanmiyorum. Miknatisin manyetik özelliğini de sıfırlamak yeniden manyetize etmek olmayacağına göre başka alternatif bakılmalı.

Benim edindiğim en kolay yöntem bez ile silme. Tozlar beze yapışıyor çekince orda kaliyor. Sadece bezle sildiğiniz yere tekrar silmemek lazim. Alınan tozu geri çekiyor.

Oksijenle tavlayalım o zaman bence denemek için. En fazla bir sensör eğitim zayiatı olur 😀
Oksijen manyetiği etkilemez.hidrojen ve argon da etkilemez. Bir pürmüz ile istilmasi gerekiyor.
İnce bir bez in arkasindan çok kuvvetli bir miktatis yaklastirirsan o tozu beze çeker bezle birlikte miktatisi ayırıp, sonra bezden miktatisi ayırıp çözüm sağlanabilir

Manyetik indiksiyon bobininin ( otomobil ABS sensörü) mıknatısın topladığı metal tozu nasıl temizlenir?
Sensörü söktüğümde üzerinde epey metal tozları toplanmış oluyor. Bunları elle temizlemek epey zor oluyor. Bunu temizlemenin kolay bir yolu var mı?
Hoparlör üretimi sırasında benzer bir problem olmuştu, bobini hatalı yapıştırılmış veya mıknatıslsndıktam sonra metal tozu kaçmış hoparlör mıknatıslarını önce demagnatize trafosu ile demagnetize etmek daha donra magnetize bobini ile mıknatıslamak. Sizin işiniz için 3x5x5 cm demagnetizer yeterli olur sanıyorum, mıknatıslamak 10cm çaplı bir bobin yeterli olur, tabi denemek lazım, masrafınız çok fazla olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri