Mülakat sorusu

İş başvurularındaki mülakatlarda kimileri senin ne bildiğini anlamaktan çok kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. Bak mühendisi nasılda köşeye sıkıştırdım diyorlar bıyık altından. Hele kendisi mühendis değilse sen gittikten sonra oradakilerle gülüp eğlenecek ben ne çok şey biliyorum ama o mühendis olmuş bir şunu bile bilmiyor diye.
Bu konu başlığında sorulan soru da aynı şekilde üzüm yemek için değil bağcıyı taşlamak için sorulmuş.

haklısınız.bunu yapmalarının bir başka nedeni de ' bak sen bilmiyorsun ,onun için bizin seni işe almamız büyük nimet senin için, maaşına da razı olacaksın ' algısı yaratmak.mülakatlarda mesleki teste tabi tutulmasını sonuna kadar desteklerim yanlış anlaşılmasın.bilgi sahibi olan kişilerin işe alınması çok daha mantıklı.ama mülakatlarda adayın bilgi birikimini test emekten ziyade adayı psikolojik olarak sindirme algısı daha çok var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kontrol kalemi sağlıklı bir ölcü aleti değildir.bazen yanıltır.mesela kontrol kalemini izoleli bir yerinden tutup çalışan bir televizyonun EHT trafosuna (yüksek gerilim trafosuna) yaklaştırdığımızda yanar.elimiz aynı yerde olduğu halde çarpılmayız.bu nedenle işin sağlıklı olabilmesi için ölçüaleti şart.ama illa
bu iş kontrol kalemi ile olacaksa ben olsam şöyle yapardım.
1.ilk önce bu kablo nereye bağlı? diyelimki kablonun ucunda fiş var.prize takarız fazı buluruz.o kabloya bir işaret veririm.fişi prizden çıkarıp ters takarım bu sefer faz kalan iki kablodan birinde çıktı değilmi? zaten diyer kablo işaretliydi demekki kontrol kalemini tuttuğumuzda yanmayan kablo toprak.ilk işaretlediğim de nötr
2.bu kaçak akım rolesine bağlı olduğunu düşünelim yoksa bulalım bir yerden bağlayalım.faz zaten belli diyer kalan iki kablo zaten yanmıyor yanmayan kablonun birini emin olduğum toprağa değdirdiğimde kaçak akım atıyorsa nötr dür atmıyorsa topraktır.
saygılar.

fazı bulduysak nötr ve toprağı değdirip kakr varsa attırırız böylelikle tespitini yapmış oluruz

fazı bulduysak nötr ve toprağı değdirip kakr varsa attırırız böylelikle tespitini yapmış oluruz
kak rolesi yoksa ne olacak ayrıca akım akışı olmayan nötrlr toprağı birbirine değdirseniz bile role açmaz. konu biraz eskimiş ama bende birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. kontrol kalemiyle faz bulunur. faz nötr ters verilerek nötrde bulunur. diğeride topraklamadır. slm

kak rolesi yoksa ne olacak ayrıca akım akışı olmayan nötrlr toprağı birbirine değdirseniz bile role açmaz. konu biraz eskimiş ama bende birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. kontrol kalemiyle faz bulunur. faz nötr ters verilerek nötrde bulunur. diğeride topraklamadır. slm
Bayagi farkli bir yorum olmus. Sebekenin basina mudahale etmeyi kimse soylememisti :)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri