Müşterek beton direkli Direk tipi Trafo

Trafo platformu+Trafo+seksiyoner en fazla 2,5 m olur o yüzden direğin boyunu cok yükseltme hat çok biçimsiz olur diye düşünüyorum ,ayrıca ayırıcı kumanda tertibatı nasıl gerek değil anlamadım,sigorta attığı zaman ne ile ayıracaksınız sistemi siz tekrar sorun isterseniz.kolay gelsin

Modüler hücre içine yerleştirilmiş olan yük ayırıcılar için açma-kapama ve uzaktan kumanda sistemi mevcuttur. Seksiyoner direğindeki ayırıcıya kumanda mekanizması gibi bir olay mümkün değildir çünkü bu ayırıcıya müdahale kol vasıtasıyla mekanik olarak yapılır.

DWG dosya kaynak : http://www.elimsangroup.com/Bilgi-Bankasi/

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Modüler hücre içine yerleştirilmiş olan yük ayırıcılar için açma-kapama ve uzaktan kumanda sistemi mevcuttur. Seksiyoner direğindeki ayırıcıya kumanda mekanizması gibi bir olay mümkün değildir çünkü bu ayırıcıya müdahale kol vasıtasıyla mekanik olarak yapılır.

DWG dosya kaynak : Bilgi Bankasi - Elimsangroup.com

benimde kastım mekanik kumanda sistemiydi zaten :) dedim nasıl olacak bu iş teşekkür ederim yinede

benimde kastım mekanik kumanda sistemiydi zaten :) dedim nasıl olacak bu iş teşekkür ederim yinede

seksiyoner1.jpg

Mekanik Düzen

Ayırıcının çeşidine göre değişen bu düzenekhareketli kontakların açma kapama için hareketini sağlar. Bunun için kullanılan tahrik milleri 30 mm çaplı galvaniz çelikmalzemeden imal edilmekte ve pirinç döküm yataklarda hareketetmektedir. Dönme hareketinin daha kolay olması için bazı modellerde pirinç yataklargresörlükle donatılmıştır.

Buda işin ödeme kısmı; Açıklama yapacaktım ancak TEDAŞ tarifi o kadar netki yoruma gerek bırakmıyor.

Arkadaşlar bu konudaki duruma benzer bir projem var. Projede 2 adet direk bulunmakta. Birincisi hat başına koyduğumuz seksiyoner direği. İkincisi de TR direği. İlk direk BR noktasına 20 mt mesafede. TR direği ise seksiyoner direğine 33mt mesafede. TR direği olarak 13/12, Seksiyoner direği olarak ise 12/9 seçtim. Benim sorunuma gelince seçtiğim bu direklerin ve traverslerin hesaplarını nasıl göstereceğim. Elinde bu konu ile ilgili Excel dosyası olan var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri